به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی در دیدار با ابوالفضل پورعرب ضمن ابراز خرسندی از بهبودی و رفع کسالت این هنرمند محبوب کشور، برای وی از خداوند سلامتی و طول عمر باعزت مسئلت کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشریح وظایف و دستاوردهای صندوق اعتباری هنر به ویژه در یک سال گذشته در دولت مردمی، تکریم، حمایت، رفع مشکلات و دغدغه‌های اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت را همراه با حفظ شأن و جایگاه هنرمندان از وظایف و رسالت خطیر صندوق دانست.

پوراحمدی با تجلیل و قدردانی از آثار تولیدی و فعالیت های ارزشمند هنری این بازیگر سینما و تلویزیون تأکید کرد: استاد پورعرب از جمله چهره های هنری است که سال های متمادی با نقش آفرینی های ارزشمندش لحظات به یادماندنی برای مردم ایران رقم زد.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در عین حال تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر احساس مسئولیت عمیقی نسبت به جامعه فرهنگ و هنر کشور درجایگاه یک نهاد حمایت کننده دارد و تلاش می کند تا  حداقل امنیت خاطر را در میان فعالان این حوزه ایجاد نماید.

در این دیدارابوالفضل پورعرب نیز ضمن ابراز خرسندی از مجموعه اقدامات و فعالیت های انجام گرفته از سوی این صندوق برای هنرمندان کشور، بابت حضور و عیادت مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از او در بیمارستان و برخورداری وی از خدمات بیمه ای صندوق اعتباری هنر قدردانی کرد.

این پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون از صندوق اعتباری هنر به عنوان محل و مرکزی خودجوش و تلاشگر در جهت حمایت و پشتیبانی از هنرمندان یاد کرد و گفت: صندوق اعتباری هنر مرکزی است که پول در نمی آورد و کاسبی نمی کند اما با اهتمام ویژه و دریافت کمک های مالی از سوی دولت ماحصل درآمدها را خرج و صرف هنرمندان می کند.

پورعرب تأکید کرد: بدون تردید به اعتقاد من صندوق اعتباری هنر به جایگاهی رسیده است که امروز مورد اعتماد بخش عظیمی از هنرمندان کشور قرار گرفته است.

بازیگر فیلم سینمایی «عروس» با مرور موضوع بیمه شدن خود در گذشته و نحوه قطع آن، خاطرنشان کرد: زمانی که آقای پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر برای عیادت و دلجویی در آذرماه سال جاری به بیمارستان محل بستری ام آمدند، بلافاصله دستور لازم برای برقراری بیمه بنده را دادند.

پورعرب ادامه داد: پس از آشنایی من با صندوق اعتباری هنر از نزدیک شاهد بودم که دوستان چگونه به صورت مستمر جویای حال من شدند این مهم برایم بسیار ارزشمند بود. بیش از خودم، مادرم برای بیمه شدنم خوشحال شد و برای مسببان این امر دعای خیر کرد.

فیلم‌های سینمایی «عروس»، «نرگس»، «مردی شبیه باران»، «دست‌های آلوده» و «غریبانه» از جمله آثاری است که پورعرب در آنها به ایفای نقش پرداخته است. وی همچنین در مجموعه تلویزیونی «مسافر» نیز حضوری هنرمندانه داشت.