گروه ادبیات خبرگزاری هنر ایران - در آستانه سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مجموعه «سماوا» با چهار کتاب جدید از نشرهای صاحب‌نام حضوری پررنگ در این جشنواره فرهنگی خواهد داشت.

از جمله این کتاب‌های صوتی می توان به کتاب «مثل دست‌های مادرم» از نشر مهرک به قلم خسرو باباخانی اشاره کرد که برای رده سنی نوجوان نوشته شده است. این کتاب با گویندگی «بهروز رضوی» صدای آشنا دیروز و امروز و از بزرگان عرصه صدا خوانده شده است.

کتاب «کفش‌های خدمتکار» دومین اثر از سماواست که با صدای گرم و صمیمی «داریوش فرهنگ» ضبط شده است. «کفش‌های خدمتکار» محصولی از نشر «افق» به قلم «برنارد مالامود» گزیده‌ای از داستان‌های کوتاه نویسنده است که بیش‌تر آن‌ها اولین‌بار است به فارسی ترجمه شده است.

کتاب بعدی «مهاجر سرزمین آفتاب» از نشر سوره مهر از پرفروش‌ترین کتاب‌های چند سال اخیر محسوب می‌شود که اکنون به چاپ هفتادم رسیده است. ملیحه شبانیان از گویندگان حرفه‌ای کتاب‌های صوتی، خوانش این اثر را برعهده داشته است.  «مهاجر سرزمین آفتاب» روایتگر زندگی بانویی ژاپنی ( یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران)؛ کونیکو یاماموراست که با ازدواج با مردی ایرانی مسلمان می‌شود و پسر خود را برای حفظ دین و کشور به جبهه می‌فرستد. حمید حسام و مسعود امیرخانی نگارش این کتاب را برعهده داشته‌اند.

آخرین کتاب «لذت خواندن در عصر حواس‌پرتی» از نشر ترجمان علوم انسانی، به نویسندگی آلن جیکوبز با صدای دانیال معنوی به علاقمندان کتاب‌های صوتی ارائه می‌شود.

علاقمندان می‌توانند این آثار را از سکوهای اینترنتی طاقچه، فیدیبو و کتابراه تهیه کنند.