به گزارش گروه ادبیات خبرگزاری هنرآنلاین -کتاب «در جستجوی آداب آبادانی» در مکتب معماری یزد به قلم دکتر محمدرضا اولیا در فرهنگستان هنر رونمایی می‌شود.

آیین رونمایی از کتاب «در جستجوی آداب آبادانی» با حضور و سخنرانی دکتر محمدرضا اولیا نویسنده، دکتر هادی ندیمی و دکتر سیدمحمد بهشتی روز دوشنبه 14 اسفند در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

این مراسم به کوشش مرکز معماری اسلامی حوزه هنری، حوزه هنری انقلاب اسلامی، انتشارات سوره‌مهر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، فرهنگستان هنر و گروه پژوهشی والا برپا می‌شود.

کلیه علاقمندان و دانشجویان و محققان معماری و شهرسازی می‌توانند روز دوشنبه 14 اسفندماه، ساعت 14 الی 16 به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به تقاطع طالقانی، شماره 1552، فرهنگستان هنر، تالار ایران مراجعه نمایند.

گفتنی است، «در جستجوی آداب آبادانی» گزیده مقالات محمدرضا اولیا از اندیشمندانی است که در زمینه معماری ایرانی اسلامی و مرمت حکمت و هنر اسلامی آثار برجسته‌ای دارد. این مقالات به صورت پراکنده در بازه زمانی 1360تا 1380 در نشریه‌های مختلف به چاپ رسیده و در این کتاب تدوین و منتشر شده است.