به گزارش حبرگزاری هنرآنلاین بازی ایرانی «امپراتورهای قلابی» جایزه بهترین بازی موبایل و تبلت در فستیوال «گیم کانکشن» آمریکا را کسب کرد.

مراسم پایانی فستیوال گیم کانکشن آمریکا که سه شنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۱۹:۳۰ در سانفرانسیسکو برگزار شد، برندگان خود در بخش‌های مختلف را اعلام کرد.

از ایران مهرداد رضایی از استودیو «پرشالند» با بازی «امپراتورهای قلابی» در این فستیوال شرکت کرده و در سه بخش نامزد دریافت جایزه شده بود. در نهایت با رأی داوران، مهرداد رضایی توانست به خاطر بازی «امپراتورهای قلابی» جایزه بهترین بازی موبایل و تبلت در فستیوال گیم کانکشن ۲۰۲۴ آمریکا را از آن خود کند.

مهرداد رضایی در این مراسم که به صورت آنلاین برای تمام مخاطبان در سراسر جهان پخش شد در ویدئویی کوتاه به معرفی بازی امپراتورهای قلابی و روند طراحی و تولید آن پرداخت. در ادامه همچنین گیم پلی این بازی برای مخاطبان این رویداد پخش شد.

رضایی بعد از کسب این جایزه در گفتگویی کوتاه با ما، ضمن ابراز خوشحالی از اینکه توانسته در ساعات پایانی سال ۱۴۰۲ نام ایران را در فستیوال گیم کانکشن آمریکا بالا ببرد، گفت: امیدوارم این جایزه نویدبخش سالی پر از موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی برای صنعت بازی ایران باشد.

مدیر استودیو «پرشالند» گفت: از اینکه به‌عنوان یک ایرانی در این فستیوال شرکت کردم و جایزه بهترین بازی موبایل و تبلت گیم کانکشن آمریکا را به‌دست آوردم، احساس غرور می‌کنم.

وی ابراز امیدواری کرد که این دستاوردها و موفقیت‌های بین‌المللی باعث توجه بیشتر مسؤولان کشور نسبت به صنعت بازی و تلاش‌های صورت گرفته توسط بازی‌سازان ایرانی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی شود.

* مهر