به گزارش هنرآنلاین پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون امروز ششم آذر ماه در بیمارستانی در گیلان درگذشت. پروانه معصومی چند روزی در بیمارستان به دلیل عارضه پارگی روده بستری بود و امروز بر اثر عفونت ریوی به آی سی یو منتقل شد و ساعاتی پیش از دنیا رفت.

نعیمه نظام دوست با انتشار یک عکس از پروانه معصومی خبر از درگذشت این هنرمند پیشکسوت داد. نعیمه نظام دوست با انتشار عکس او نوشت:

«خداحافظ بانو جان مهربانم سفرتون سبز، خانم جان بانو پروانه معصومی مهربانم، سالهاست افتخار شاگردی شما رو داشتم، سریال پلیس جوان و دریائی‌ها و ساکن کلبه چوبی که مدت دوماه در لاهیجان با هم زندگی کردیم، کلی خاطرات زیبا ازتون به یاد دارم، شما به شدت مهربان، ولی جدی بودین، خانم و زیبا و شریف و مقتدر و به شدت مادر بودین، همیشه نگران نیما بودین و همیشه برای ما بهترین مادر بودین. سیدمهدی حقی مدیر برنامه هاتون و دوست خوب من دیروز بهم اطلاع داد که در بیمارستان بستری هستین ازش خواستم که تلفنی باهاتون حرف بزنم، الان که شماره اش و دیدم فکر کردم که شما اجازه دادین باهاتون حرف بزنم، ولی دریغا که عمر مجال نداد برای خداحافظی. خداحافظ بانوی زیبا، خداحافظ خانم جان بانو پروانه معصومی عزیزم. همیشه دوستتون داشتم و دارم.»

«پلیس جوان»، «مسافر ری» «کوچک جنگلی»، «یوسف پیامبر»، «امام علی» و… از جمله آثار او بوده است. از بین این آثار سریال «یوسف پیامبر» هم‌اکنون در حال بازپخش از تلویزیون است.