به گزارش هنر آنلاین ،  آیین افتتاحیه بخش بین الملل نمایشگاه قرآن کریم با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد، وزیر فرهنگ و گردشگری نیجر و وزیر امور دینی موریتانی و برخی از نمایندگان کشورهای اسلامی در مصلای تهران در حال برگزاری است.

وزیر امور دینی موریتانی در این نشست ضمن ابراز تشکر از وزیر ارشاد و مقامات جمهوری اسلامی ایران در دعوت از کشور موریتانی در سی امین نمایشگاه بین‌المللی قران افزود: همچنین تشکر ویژه دارم از شما که در این ماه قرآن به معارف قرآنی ارزش نهاده‌اند. دعوت کشور موریتانی در این نمایشگاه دلیلی بر ارتباط صمیمی بین این دو کشور و نیز نشان از روابط تاریخی و گرم این کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه شما ملت ایران واجب کفایی امت اسلامی را برای برگزاری چنین نمایشگاهی به نیابت از کشورهای اسلامی در این ماه بزرگ انجام دادید، گفت: قرآن از بهترین عبادات است و در قرآن هم ذکر شده خدمت به قرآن از ثواب بالایی برخوردار است و ذکر قرآن در تمام زمان‌ها و مکان‌ها ارزش والایی دارد و شما در این نمایشگاه این کار ارزشمند را انجام دادید.  

وزیر فرهنگ نیجر در ادامۀ این نشست گفت: بیش از 2 قرن است که دین اسلام وارد این کشور شده است. به همین علت فرهنگ اسلامی در کشور ما خواهان زیادی دارد و کشور نیجریه به این فرهنگ اسلامی می‌بالد. همچنین نیجر بزرگ‌ترین دانشگاه اسلامی را در آفریقا دارد؛ از این جهت ما در فرهنگ اسلامی گام‌های بلندی برداشتیم مثل امکاناتی که در کتابخانه‌ها فراهم آوردیم. مطمئن هستم این همکاری با جمهوری اسلامی سبب ارتقای فرهنگ اسلامی خواهد شد.