به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در راستای فراهم‌سازی سلامت جامعه‌ فرهنگی و هنری کشور و تأمین آرامش آنان به هنگام بروز بیماری‌ها، صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه تکمیلی اعضای خود را از تاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ تا ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ ارائه می‌دهد.

با توجه به انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر با شرکت بیمه دانا، هنرمندان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و فعالان قرآن و عترت عضو صندوق می‌توانند از امروز یکشنبه ۱۳ شهریور تا پایان روز چهارشنبه ۲۳ شهریور با مراجعه به سایت صندوق اعتباری هنر به نشانی www.honarcredit.ir اقدام به ثبت نام و بهره‌مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی کنند.

خدمات بیمه درمان تکمیلی در قالب ۳ طرح (امید، آرامش و رفاه) ارائه می‌شود تا اعضا بر اساس نیاز درمانی و توان مالی اقدام به ثبت نام در یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی کنند. پوشش‌های اصلی در بیمه‌ درمان گروهی برای تمامی طرح‌ها بدون سقف ارائه می‌شود.

با توجه به رسالت صندوق اعتباری هنر در حمایت از جامعه فرهنگ و هنر کشور، بیش از نیمی از حق بیمه سهم اعضا و افراد تحت تکفل از طرف صندوق در قالب یارانه پرداخت می‌شود. بر این اساس، مبلغ پرداختی سهم اعضا به ازای هر نفر برای طرح امید ۲۱۰ هزار تومان، طرح آرامش ۸۴۵ هزار تومان و طرح رفاه یک میلیون و ۷۹۵ هزار تومان است.

Bimeh 1

متقاضیان می‌توانند با انتخاب یکی از طرح‌ها، افراد تحت تکفل خود را نیز در همان طرح ثبت نام کنند. همچنین سرپرستان خانوار (بیمه‌شده اصلی) با پرداخت مبلغ ۷۹ هزار و ۶۲۰ تومان از مزایای بیمه عمر و حوادث برخوردار می‌شوند که این مبلغ به حق بیمه سالانه بیمه‌شده اصلی اضافه می‌شود.

ثبت نام بیمه تکمیلی در یک مرحله از طریق سایت صندوق ارائه می‌شود و ارائه هر گونه خدمات منوط به عضویت متقاضی در صندوق اعتباری هنر و دارا بودن بیمه پایه است. جدول تعهدات، شرح خدمات و سقف هزینه پرداختی در تصویر داخل متن خبر دیده می‌شود.