به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، شش اجرای صحنه ای تا روز دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۴۰۱ در تالارهای مختلف پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

در تالار چهارسو نمایش «دَر و گَبر و یک قرص نان» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی‌بیگی و بازی حمیدرضا معدنکن، امیر آزادروستا، فاطمه رضاخانی، محمد رمضانی، کیانوش حاتمی، ساغر نوروزی، محمد حاج‌محمدی، مصطفی خدابنده‌لو، علی صابر، آرش اعظمی، ثنا آزادروستا و امیرعلی بهاری ساعت ۱۹ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «انوشیروان، برای درمان بیماری خود وارد شهر مشهد می شود، پیر روشن ضمیر از وی طلب قرص نانی می کند، قصه از جایی شروع می شود که در شهرزنی را برای دزدیدن قرص نانی مجازات می کنند»

در تالار قشقایی مجموعه دو نمایش پذیرای علاقه‌مندان تئاتر هستند. نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی و شیوا اربابی ساعت ۱۸:۱۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان میزبان مخاطبان تئاتر در تالار قشقایی است. در خلاصه داستان نمایش آمده است: «مرد برگشته اما انباشته از مهمات است.»

«آلاء» عنوان دیگر نمایش تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم‌تبار و بازی مرجان آقانوری است که ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود. در توضیح این نمایش که با استفاده از فیگورها و حرکات اریال یوگا در ایران روی صحنه رفته، آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع اندوهگین نیست. هنگامه‌ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بینمان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم.»

تالار سایه در روزهای پیش رو میزبان مخاطبان تئاتر با دو نمایش است. «قوی‌تر» نوشته آگوست استریندبرگ و کارگردانی جواد تولمی هر روز جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود. آرزو صراف رضایی (بازیگر)، مریم قلهکی (صداپیشه) و آنا نمکچیان، ساجده باقری و مطهره قدسی‌زاده (عروسک‌گردانان) برخی عوامل اجرایی نمایش هستند.

نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» در سالن سایه تئاتر شهر

«همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» دیگر نمایش تالار سایه به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که این روزها با حضور هنرمندان نابینا و کم‌بینا میزبان مخاطبان تئاتر است. در این نمایش که ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود مریم دیهیم‌بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی‌خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری بازی می‌کنند.

«هایکوی پاروزن یکدست» دیگر تئاتر به صحنه رفته در کارگاه نمایش تئاتر شهر است که به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و عروسک‌گردانی علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی و صدف صمدی ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.