به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر طی روزهای آینده میزبان تماشاگران با 6 اثر نمایشی جدید خواهد بود.

«آلاء» عنوان نمایش جدید تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمدکاظم‌تبار است که با بازی مرجان آقانوری و صدای فرهاد قائمیان و محمدرضا آزادفرد روی صحنه می‌رود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع گاه اندوهگین نیست. هنگامه‌ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بینمان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم. به خنده‌های ممتد کنار هم. به دستانی که دوباره هم قسم خواهند شد. وعشق تبلور وجودی‌مان می‌شود.»

در همین تالار نمایش جدید دیگری با نام «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی، شیوا اربابی روی صحنه خواهد رفت. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «مرد در آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان است. او برای خود قصه می سازد. از زندگی و آنچه دارد و شاید هم ندارد.»

نمایش «قوی‌تر» به نویسندگی و کارگردانی جواد تولمی عنوان اثر نمایشی جدید دیگر تئاتر شهر است که طی روزهای آینده در تالار سایه مجموعه با بازی آرزو صراف رضائی، صداپیشگی مریم قلهکی و عروسک‌گردانی آنا نمکچیان، ساجده باقری، مطهره قدسی‌زاده روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «نمایش قوی‌تر در فضایی سورئال و با حال و هوایی فانتزی- عروسکی با محوریت زن، به بررسی مواجه­ی ذهنی و رؤیاپردازانه­ یک زن با رویدادهای فردی، خانوادگی و اجتماعی پیش او می‌­پردازد. رویدادهایی که در چارچوب مثلثی عشقی روی می­‌دهند؛ و در این میان تشخیص فرد قوی­ و پیروزمند میدان نه تنها مشکل بلکه دور از ذهن تصویر می‌­شود»

«همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری» هم نمایش جدید دیگری به نویسندگی محمد چرم‌شیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که با بازی مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیماشوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلاجعفرآبادی و حانیه رستگاری در تالار سایه میزبان علاقه‌مندان تئاتر خواهد بود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است:«قهرمان به همراه اسبش تاریخ را در می نوردد. عاشق می شود و در این عاشقی اسبش را قربانی می کند.  او معشوقه اش را هم از دست می دهد و در انتها در اوج تنهایی مسیری می یابد. این راه روزنه ای است برای آینده ای روشن»

در کارگاه نمایش، «هایکوی پارو زن یک دست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و بازی ماندانا عبقری، علیرضا دهقانی، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، صدف صمدی و فاطمه سیف روی صحنه می رود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «ماسافومی پسری است که در جریان جنگ جهانی با موج یک سونامی که در اثر انفجار بمب اتم ایجاد شده به جزیره ای خالی از سکنه برده می شود. پسر در جزیره با پرنده ای که او را قاقا می خواند مواجه می شود»

درهمین تالار نمایش جدید دیگری با عنوان «جایی در میان ابرها» به نویسندگی و کارگردانی افشین قاسمی و بازی مرتضی مالکی زاده، آرزوخانی، محمود بیات، سمیه رجبی و گلناز عیدی میزبان مخاطبان تئاتر است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خانواده ای در شمال برای بهبود وضعیت زندگی و دسترسی به امکانات پزشکی تصمیم مهاجرت به تهران را می گیرند. ولی اتفاقاتی می افتد که تصمیم هریک از اعضای خانواده را به چالش می کشد.»

تاریخ آغاز اجرا، ساعت و قیمت بلیت این آثار نمایشی جدید طی روزهای آینده از سوی روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر اطلاع رسانی می شود.