به گزارش هنرآنلاین، در این دوره آثاری از کیومرث مرادی ، محمد رحمانیان، بهرام افشاری، شهرام گیل آبادی، علی اصغری،احسان گودرزی و شهاب مهربان در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می روند. پردیس تئاتر شهرزاد در رویکرد جدید خود در نظر دارد با چینش آثار متنوع میزبان سلایق گوناگون مخاطبان باشد و به همین منظور در گونه های مختلف میزبان نمایش هایی در ژانرهای مختلف می شود.

کیومرث مرادی از "هملت2017"تا نمایش"مانش"در شهرزاد

کیومرث مرادی اردیبهشت ماه سال 96 نمایش «هملت، تهران٢٠١٧»را در افتتاحیه پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه برد و تیرماه 1401 با نمایش"مانش" بار دیگر در این مجموعه میزبان مخاطبان می شود. این نمایش با ترکیبی متفاوت، متشکل از مهدی حسینی‌نیا، نازنین کریمی و سام درخشانی روی صحنه می‌رود.نمایش «مانش»به تهیه کنندگی محمد قدس براساس نمایشنامه «اهالی کاله» نوشته پیام لاریان برای اجرا آماده شده و از17 تیرماه در پردیس تئاتر«شهرزاد» روی صحنه می رود.

رکوردشکنی «عاشقانه‌ها» در تئاتر شهرزاد

نمایش «عاشقانه‌ها» با نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و طراحی و کارگردانی شهرام گیل آبادی، اجراهای خود را از آخرین روز بهار در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرد. در این نمایش که با استقبال مخاطبان مواجه شده،امیر عظیمی، حمیدرضا ترکاشوند، سیما تیرانداز، شقایق فراهانی و ژاله صامتی ایفای نقش می‌کنند و در بخش‌هایی از این اجرا، امیر عظیمی و حمیدرضا ترکاشوند خوانندگی و اجرای زنده دارند. «عاشقانه‌ ها» روایتی خاص از عشق، زندگی پیچیده و دشوار زنان دستفروش مترو است.گیل آبادی پیش از این نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را که اثری درباره بحرانِ زنان کارتُن خواب در ایران است در پردیس تاتر شهرزاد روی صحنه برده است.

«چه کسی جوجه تیغی را کشت» بهرام افشاری 3 میلیاردی شد

بهرام افشاری در مقام نویسنده، بازیگر و کارگردان با نمایش «چه کسی جوجه تیغی را کشت؟»تا کنون بیش از 20 هزار نفر تماشاگر در کمتر ازدوماه داشته است. تئاتر «چه کسی جوجه تیغی را کشت؟»با بیش از 20 هزار مخاطب و استقبال بی نظیر تماشاگران ، منتقدان و هنرمندان همچنان به عنوان انتخاب اول مخاطبان تئاتر هر شب در سانس 18 در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می رود.این نمایش بازی «بهرام افشاری» و همراهی «تینو صالحی» و تهیه‌کنندگی «محمد قدس» تا پایان تیرماه میزبان علاقمندان است.

تغییر نام «کافه لقانطه» به «لکانطه» با حضور مهدی یغمایی

کنسرت تئاتر لکانطه با کارگردانی مشترک ساقی عطایی و علی اصغری که پیرو شکایت مدیر یک رستوران با نام مشابه از"کافه لقانطه"به لکاطه کوچ کرد، هرشب ساعت21:30 در سالن شماره 2 تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود. ‌در این نمایش که تهیه‌کننده آن حمیدرضا علی‌نژاد و مجری طرح آن را نورالدین حیدری ماهر بر عهده دارد، امیر غفارمنش، مهدی یغمایی، فرزاد حسنی، حسین پورکریمی، فرنوش نیک‌اندیش و آذین رئوف ایفای نقش می‌کنند. همچنین مهدی یغمایی در این نمایش در نقش خواننده ایفای نقش می‌کند و به صورت زنده برای مخاطبان اجرا دارد. داستان این نمایش سرگذشت شش دوست صمیمی را از سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۷ روایت می‌کند که سرنوشت آنها با سیاست و عشق و سینما گره خورده است.

رحمانیان با جلد اول و دوم چخوف‌ساد در بوتیک تئاتر ایران

محمد رحمانیان سال ۸۲ نمایشی را با نام «مرغ دریایی یا چخوف ساد» اجرا کرد. او در این ۱۹ سال نمایش‌های متعدد دیگری را روی صحنه برد ولی همچنان گوشه‌ای از ذهنش درگیر «چخوف ساد» دیگری بود.این هنرمند تئاتر حالا قصد دارد به دغدغه سالیان خود پاسخ گوید ، گرچه مترجمان متعددی به ترجمه آثار چخوف پرداخته‌اند ولی رحمانیان برای اجرای نمایش «چخوف ساد» از ترجمه‌های سروژ استپانیان استفاده می‌کند. این کارگردان برای اجرای این نمایش نیازمند فضای یک بیمارستان است و از آنجاکه به تازگی فضای بیمارستان امید در مجاورت « پردیس تئاتر شهرزاد» با عنوان «بوتیک تئاتر ایران» برای اجرای نمایش‌های خاص مورد بهره‌برداری قرار گرفته ، رحمانیان از20 تیرماه تازه‌ترین نمایش خود را در همین مکان اجرا می کند. او همچون اغلب نمایش‌های خود، طراحی صحنه را به محسن شاه‌ابراهیمی سپرده و این طراح صحنه این روزها مشغول طراحی فضای این بیمارستان است تا در این اجرا به عنوان یک بیمارستان بیماران روانی مورد استفاده قرار بگیرد . فردین خلعتبری آهنگساز برجسته برای این نمایش خاص درحال ساخت موسیقی است. نمایش تازه رحمانیان در قالب کاری آف‌استیج در کل فضا و تمام طبقات این این بیمارستان اجرا خواهد شد.

«درهم‌تنیدگی» و رازهای وحشتناک یک زوج

نمایش «دَرهَم‌تَنیدگی» داستان آدم‌هایی است که درباره‌ رازهای وحشتناک زندگی خودشان حرف می‌زنند، این نمایش به کارگردانی احسان گودرزی هرشب ساعت19:30 در سالن شماره 2پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. احسان گودرزی، نمایش‌هایی همچون «مثل شلوار جین آبی»، «آهواره» و «اسلحه ناموس منه» را در کارنامه کارگردانی خود دارد. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «همه چیز از ۱۸ سال پیش شروع می‌شود. زمانی که خاطره حکیمی و احسان گودرزی در قبرستان شیراز از کنار هم عبور می‌کنند بدون اینکه همدیگر را بشناسند. آنها سال‌ها بعد با هم ازدواج کردند. آنها در نمایش «دَرهَم‌تَنیدگی» درباره‌ رازهای وحشتناک زندگی خودشان حرف می‌زنند. رازها و ترس‌هایی که پس از خواندن نامه‌های ۱۸ سال پیش، فاش می‌شوند. آنها به فاصله‌ای حمله می‌کنند که مرگ ایجاد ‌کرده است. بازیگران نمایش ۷۰ دقیقه‌ای «دَرهَم‌تَنیدگی»، خاطره حکیمی و احسان ‌گودرزی هستند.

پایان «بک تو بلک» با 60 هزار مخاطب و هفت میلیارد فروش

پرمخاطب‌ترین تئاتر سال ایران با حضور بیش از شصت هزار مخاطب در ۶ ماه ، ۲۳۳ اجرا و فروش نزدیک به هفت میلیارد تومان در تئاتر شهرزاد به پایان رسید.یکی از دلیل های مهم استقبال از بک تو بلک پیوستگی فعالیت های مهم سجاد افشاریان نزدیک به دو دهه در هنرهای نمایشی ایران است . نمایش «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی «سجاد افشاریان»با همراهی مهدی زندیه و نیکو بستانی از جمله آثار موفق تئاتر در دو سال گذشته است، اثری که رکورد فروش را بارها شکست و توانست به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار تئاتر لقب گیرد.

«برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی» در راه شهرزاد

نمایش برگشتن افتخار آمیز مردان جنگی به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی حسین شهبازی از روز یکشنبه 5 تیر ماه،در سالن شماره 2 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است. ابوالفضل ‌جمشیدی، محسن ‌جلالی ‌راد، امیر ‌عباسی، آیدا ‌سرمست، ناصر ‌عزتی، اشکان ‌دلاوری، عارف ‌عباسی، فرشته ‌آلوسی، نصیر ساکی، علی ‌یعقوبی، نیلوفرحسنی، حامد ‌پورمحمد، محمود صفری تعدادی از بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: جنگ تمام شده است؛ سربازان آلمانی شکوهمندانه به کشورشان باز می‌گردند...

«بوکسور» و مرگ مشکوک ابی کلی

«بوکسور» به نویسندگی و کارگردانی شهاب مهربان از 5 تیر در سالن شماره 3 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است و داستان ابراهیم دولابی معروف به ابی کلی است که در تصادفی مشکوک در تیرماه ۱۳۵۶ به قتل می‌رسد تا با مرگ او رازی مگو برای همیشه در خانواده پنهان بماند. وحید ‌خوش‌اقبال، جواد ‌پولادی، وحید ‌منتظری، فاطیما ‌بهارمست، میثم ‌نوروزی و علی ‌حسین‌زاده در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نگاهی کُمدی به مرگ در "سبکی"

نمایش "سبکی" به نویسندگی و کارگردانی داریوش علیزاده وبازی محمدرضا محمدپور، کیوان احمدی، مرتضی مرادی، الناز فرجی،الهام احمدی و علی غفاری هستند. "سبکی" درباره رابطه پسری با پدر و پدربزرگ‌اش است و چالش میان آن‌ها، داستان این اثر را پیش می‌برد.

"مونوپلژی" وداستان یک خودکشی

مونوپلژی به نویسندگی و کارگردانی علی ‌حاجی ‌ملاعلی از 5 تیر در سالن شماره 3 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است. نسیم ‌بهادری، یگانه کلانتر، ابوالفضل گرجی نژاد، ستاره ‌دهقانی، علی ‌خورشیدی ، سارا ‌قاسمی در این نمایش ایفای نقش می کنند. درخلاصه داستان این نمایش آمده است: خودم جراتش رو نداشتم ... خودکشی جزء گناهان کبیره است ...

اجرای تئاتر پاهای خانوم هزارپا با هنرمندان توان‌یاب

نمایش "پاهای خانم هزارپا" با این پیام که "گاهی حیات و در امان ماندن از بلایا وابسته به آن چیزی است که نقص خود یا گروهی از موجودات می‌دانیم"، در تپاتر شهرزاد روی صحنه است. "پاهای خانوم هزارپا" تئاتری شاد، موزیکال و آموزشی در ژانر کودک 4تا 12سال است که این شب‌ها در پردیس تپاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.نمایشی با اجرای هنرمندان ناشنوا و توان‌یابان جسمی-حرکتی که توانسته طی 2 هفته اجرا رضایت حداکثری مخاطبان کودک ونوجوان رابه دست آورد واجراهای خورا هررزوساعت 5 عصرتمدیدکند. خلاصه‌ی داستان از این قرار است که خانوم هزارپا از پاهای زیادش خسته شده‌ در حالی که تنها راه نجات از سیل وابسته به همان پاهاست و تنها کرم بی دست و پا است که قدر آن پاها را می‌‌‌‌‌‌‌‌داند.