به گزارش هنر آنلاین، به گفته کیوان امجدیان دبیر جشنواره، با توجه به در جریان بودن واقعه تاریخ ساز جنگ غزه و ضرورت نزدیک ساختن اذهان مردم کشور‌های مختلف دنیا به این حماسه بزرگ مردم فلسطین در مقابل صهیونیست‌های جنایتکار، ایام ظهور حضرت ولیعصر (عج) فرصت مغتنمی برای برگزاری نخستین دوره این جشنواره است.

وی یاداور شد: اگرچه برای برگزاری دور اول این جشنواره زمان بسیار کمی داریم، اما با مساعدت و همیاری بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری، کلید این کار که شاید بتوان ان را یک عملیات فرهنگی دانست زده شده است.

لازم به ذکر است گروه‌های سرود، کر و فولکولور کشور‌هایی با سابقه ایستادگی در خط مقدم مقابله مبارزه با سلطه غربی در این جشنواره حاضر و پس از اجرای برنامه، آثار توسط جمعی از داوران حرفه‌ای از کشور‌های مختلف دنیا مورد داوری قرار خواهد گرفت. اختتامیه این جشنواره نیز پس از مشخص‌شدن نتایج داوری در آستانه نیمه شعبان و ظهور حضرت منجی (عج) برگزار خواهد شد.

در این جشنواره گروه‌های موسیقی کشور‌هایی مثل آفریقای جنوبی، الجزایر، اوگاندا، اندونزی، بلاروس، بوسنی هرزگوین، بولیوی، بنگلادش، پاکستان، تونس، سوریه، شیلی، چین، فلسطین، کوبا، روسیه، لبنان، لیبی، عراق، نیجر، نیجریه، مالی، نیکاراگوئه، ونزئلا، ویتنام، یمن ضمن رقابت با یکدیگر با هدف انتقال مفاهیمی، چون مقاومت، آزادی و انسانیت برای رهایی غزه از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار به اجرای برنامه خواهند پرداخت.