هنرآنلاین: بعد از نمایش فیلم «کارآموز» ساخته علی عباسی در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن که درباره زندگی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکاست «استیون چونگ» سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ، در گفت‌وگو با ورایتی بیان کرد که علیه این فیلم اقدام قانونی خواهد کرد و گفت: « این زباله، تخیل محض است و دروغ‌هایی را که مدت‌هاست از بین رفته را دوباره مطرح می‌کند.این فیلم یک توهین مخرب و سزاوار سطل آشغال است که نباید روشنی روز را ببیند. این یک دخالت هالیوودی در انتخابات آینده آمریکا از سوی کسانی است که می‌دانند ترامپ بار دیگر صندلی کاخ سفید را پس خواهد گرفت.»

«کارآموز » چندان مورد استقبال منتقدان قرار نگرفته و برخی منتقدان آن را فیلمی بسیار بد با ارائه اطلاعاتی تکراری درباره دونالد ترامپ توصیف کردند. علی عباسی، کارگردان ایرانی‌تبار، بیشتر به‌خاطر ساخت فیلم موهن «عنکبوت مقدس» و حواشی آن که در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد شناخته می‌شود.

وکلای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا با ارسال نامه توقیف و انصراف به تهیه‌کنندگان فیلم «کارآموز» ساخته علی عباسی در تلاش برای جلوگیری از اکران این فیلم در ایالات متحده هستند.

اقدام تیم حقوقی ترامپ به دنبال اولین نمایش جهانی فیلم «کارآموز» ساخته علی عباسی در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن است.

هالیوود ریپورتر گزارش داده با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کارزار انتخاباتی ترامپ برای جلوگیری از ارائه تصویری بد از این نامزد انتخاباتی در پی عدم اکران فیلم «کارآموز» در آمریکا هستند. در بخش‌هایی از این فیلم ترامپ به عنوان یک متجاوز جنسی به تصویر کشیده می‌شود.