به گزارش هنرآنلاین، ششمین روز محفل سینمایی آرمان، همزمان با چهل‌ و دومین جشنواره فیلم فجر، عصر پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه در سالن بصیرت مجتمع 13سیزده آبان برگزار شد. اولین نشست امروز بعد از نمایش فیلم «پرویز خان » با حضور کارگردان و عوامل اثر برگزار شد.

علی ثقفی گفت: فیلم را در سینماهای مختلف با حضور طیف مختلفی از مخاطبین دیده ام ولی از همه طیف ها یک برخورد و واکنش مشترک نسبت به فیلم دیدم. همه افراد با هر تفکر و سلیقه ای از وجه ایرانی بودن و از سر غرور ملی با اثر ارتباط می گیرند.

وی در ادامه افزود: ما در این فیلم با ۵۲ لوکیشن مختلف مواجه بودیم که می بایست بازسازی می کردیم که این کار را سخت می کرد ولی تیم طراح صحنه و همچنین تیم جلوه های ویژه بسیار عالی عمل کردند.

در ادامه نشست، محسن خدابخشی طراح صحنه این فیلم گفت: از زمانی که فیلمنامه را به من دادند تا روز فیلم برداری تنها دو ماه فرصت آماده سازی ۵۲ لوکیشن را داشتیم که این موضوع موجب شد پیش تولید فیلم، همزمان با تولید، پیش برود. چند تیم مختلف تشکیل دادیم که وظیفه شناسایی و بازسازی لوکیشن های مختلف را برعهده داشتند.

وی ادامه داد: در این فیلم سعی کردیم یک وحدت رویه در تصویر مابین تصاویر آرشیوی و بازسازی وجود داشته باشد و تمام جزئیات بازسازی شود.

در این نشست سید ابوالفضل موسوی بازیگر نقش احمد رضا عابدزاده گفت: روزی که این برای این نقش انتخاب شدم ۱۱۸ کیلو وزن داشتم ولی طی حدودا ۴۰ روز تا شروع فیلم برداری حدود ۳۵ کیلو وزن کم کردم. روزهای سختی بود ولی به عشقی که به احمد رضا عابدزاده پیدا کرده بودم این سختی ها بسیار شیرین بود. بخش دیگری از کار من، یادگیری اصول و فنون دروازه بانی بود که بسیار از من انرژی گرفت. در این فیلم سعی کردم هرچه بیشتر و دقیق تر به ابعاد شخصیت احمد رضا عابد زاده نزدیک شوم. پرویز خان نماد واقعی یک انسانی است که با دست خالی نسل جدید فوتبال ایران را تربیت می کند.

همچنین عباس گل، کارشناس در این نشست، امید و تقویت غرور ملی را از ویژگی های ممتاز این اثر دانست و گفت: معمولا آثار حول محور چهره های ورزشی طی سال‌های اخیر آنچنان که باید در این مسئله موفق نبوده اند اما فیلم "پرویز خان" تا حدودی توانست حس غرور ملی را در این اثر برای مخاطبانش برجسته کند و  امید را در دل مخاطب زنده کند.

گفتنی است دومین دوره محفل اندیشه آرمان با محوریت فیلم‌های جشنواره فجر تا تاریخ 22 بهمن در سالن بصیرت مجتمع فرهنگی 13 آبان برگزار می‌شود.