به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی روز سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه 1402 پس از جراحی محمد فیلی و انتقال وی به بخش عمومی، بلافاصله به عیادت این هنرمند پیشکسوت و محبوب کشور رفت و ضمن ابلاغ سلام ویژه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با وی درباره روند ادامه درمانش به گفت‌وگو نشست.   

رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به عضویت فعال محمد فیلی در صندوق اعتباری هنر، گفت: با توجه به اینکه وی دارای بیمه‌های پایه و درمان تکمیلی صندوق است ما وظیفه خود دانستیم تا با حضور در بیمارستان محل بستری او، آمادگی خود را برای هرگونه کمک و حمایت و مساعدت اعلام کنیم.

در این دیدار که نیکنام حسینی‌پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز حضورداشت، پوراحمدی دستورات لازم را برای هماهنگی و مساعدت تا روند بهبودی و ترخیص از بیمارستان این هنرمند پیشکسوت را به وی ابلاغ کرد.   

حمایت‌های صندوق هنر امید آفرین است

در ادامه این دیدار بازیگر نقش آفرین سریال «مختارنامه» نیز ضمن قدردانی و تشکر از حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر، حمایت‌ها و مساعدت و پیگیرهای این صندوق را امید آفرین برای هنرمندان عنوان کرد و گفت: خداوند را شاکرم در روزهایی قرار دارم که همه آمدند و در کنارم هستند.

صندوق هنر حامی بزرگ هنرمندان 

محمد فیلی در ادامه همچنین به لطف، عنایت و بذل محبت مردم ایران زمین نسبت به خودش هم اشاره کرد و ضمن قدردانی از همگان، تاکید کرد: به آن‌هایی که آمدند و تماس تلفنی گرفتند اعلام کردم سپاس از شما که همیشه همراه و به یاد ما هستید اما ما هنرمندان حامی بزرگی به نام صندوق هنر را در کنارمان داریم.

بازیگر مجموعه «روزی روزگاری» در عین حال تاکید کرد: به عشق مردم و حضور و حمایت‌های آنها زنده‌ام و برای همه آن‌ها خیر دنیا و آخرت همراه با سلامتی را آرزومندم.

تاکید بر نقش‌آفرینی در مجموعه «سلمان فارسی»

فیلی با بیان خاطراتی از نقش‌آفرینی در سریال مختارنامه و دیگر آثارهنریش، گفت: آرزو دارم هرچه زودتر بهبودی کامل برایم حاصل شود تا بتوانم در مجموعه  «سلمان فارسی» هم ایفای نقش داشته باشم تا از این طریق آثاری ماندگار  از خودم به یادگار بگذارم. 

نقش‌آفرین مجموعه «بانوی عمارت» و «گیلدخت» در ادامه صحبت‌هایش ضمن پاسخ سلام متقابل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشکر و قدردانی از بذل محبت ایشان که همواره همراه هنرمندان هستند، نکاتی را در مورد روند درمانی  پس از ترخیص از بیمارستان عنوان کرد که مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر قول مساعد داد که موارد پیگیری و تا حدامکان حمایت‌های لازم صورت پذیرد.

محمد فیلی در یک نگاه

محمد فیلی با نام فامیلی کامل محمد فیلی حقیقی خرم‌ آبادی فرد بازیگر ایرانی در ۱۳۲۹ در شیراز به دنیا آمده است.

بازیگر نقش شمر در مجموعه «مختارنامه» و بازیگر نقش بسیم بیگ در «روزی روزگاری» از نقش مهم و در واقع شناسنامه بازیگر او محسوب می‌شود.

این بازیگر پیشکسوت کشور چندی پیش با بروز نشانه‌های بیماری و درد در ناحیه قفسه سینه در بیمارستانی در تهران بستری و با تشخیص مشکل انسداد در شریان‌ها توسط پزشکان، این هنرمند تحت عمل جراحی آنژیو قلب قرار گرفت.

طبق تشخیص پزشکان با وجود عارضه مغزی این هنرمند  نهم اردیبهشت ماه جراحی مغز شد و با بهبودی وضعیت جسمانی به بخش عمومی منتقل شد.

محمد فیلی این روزها سریال «گیلدخت» را روی آنتن شبکه یک سیما دارد و مجموعه «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی و سریال در دست ساخت «سلمان فارسی» ساخته داود میرباقری از او در نوبت پخش است.

«روزی روزگاری»، «تفنگ سرپُر»، «مختارنامه»، «پرستاران»، «هشت و نیم دقیقه»، «دنگ و فنگ روزگار» و... و. از دیگر سریال های این هنرمند هستند.