به گزارش هنر آنلاین  به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به سیاستگذاری تازه این بنیاد در حمایت از تولیدات مشترک گفت: ایده‌های نو و خلاق می‌تواند خلاء سوژه‌های استراتژیک و راهبردی مورد نیاز در سینمای ایران را تأمین کند و منجر به تقویت مضامین در کنار کیفیت حرفه‌ای و تکنیکی آثار خواهد شد.

احسان محمدحسنی رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج نیز در این دیدار با اشاره به لزوم سفارش فیلمنامه در موضوعات مغفول در سینمای ایران گفت: سازمان اوج نگاه جامع‌نگری برای نگارش فیلمنامه و ساخت فیلم سینمایی دارد و علاوه بر موضوعات دفاع مقدس، مفاهیمی نظیر خانواده، اخلاق، موضوعات اجتماعی و سبک زندگی را نیز در بسته تولیدات سینمایی خود قرار داده است. علاوه بر اینکه تولید آثار جذاب با مفاهیم تربیتی برای سینمای کودک و نوجوان نیز در نقشه راه تولیدات این سازمان قرار دارد.

در این نشست مدیران بنیاد سینمایی فارابی و سازمان هنری رسانه‌ای اوج ضمن تبادل نظر درباره مضامین طرح‌ها و فیلمنامه‌های قابل ساخت در دو مجموعه، درباره تولید مشترک آثار سینمایی توافق کردند و درباره ساز و کارهای اجرایی این همکاری مشترک بحث و تبادل نظر صورت گرفت.