به گزارش هنرآنلاین، یادمان زنده یاد علی معلم مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، یکشنبه 25 آذر ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

علی معلم سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته‌ سینما تحصیل کرد، در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه "دنیای تصویر" فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی چون "جنگ هنر"، "از واژه تا تصویر"، "سینمای اندیشه" و ... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد "شوکران"، "گاوخونی"، "ازدواج به سبک ایرانی" و "آل" از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر از عناوین متعدد او به شمار می‌رفت.

علاقمندان برای حضور دراین نشست که برای عموم سینمادوستان آزاد است، می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان‌، خیابان جلفا مراجعه یا با شماره‌های 20- 22872818 تماس بگیرند.