به‌گزارش گروه ادبیات خبرگزاری هنر ایران، حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و‌نوجوانان در اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی اظهار کرد: در پی تاکیدات مکرر بر اهمیت شعر و ادبیات در تربیت دینی و معنوی کودکان و نوجوانان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابتکاری نو در عرصه ادبیات کودک و نوجوان به اجرا گذاشته است.

وی ادامه داد: «باشگاه قاف»، که به تازگی توسط این کانون تاسیس شده، محلی برای شکوفایی استعدادهای ناب ادبی در میان نوجوانان است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و‌نوجوانان تصریح کرد: این باشگاه با هدف شناسایی، پرورش و حمایت از شاعران جوان، زیر نظر اساتید برجسته و با رویکردی تربیتی و دینی، فعالیت خود را آغاز کرده است

حامد علامتی از این طرح به عنوان یک گام بزرگ در جهت تحقق اهداف تربیتی کانون یاد کرد و اظهار داشت: این باشگاه، با تمرکز بر اصول و مبانی دینی و اخلاقی، به کودکان و نوجوانان کمک خواهد کرد تا با اشعاری سرشار از مفاهیم ایمانی و اخلاقی، رشد فکری و معنوی خود را تجربه کنند.

او تاکید کرد که شعر، به عنوان یک ابزار تربیتی قدرتمند، می‌تواند در پرورش نسلی مؤمن و با اخلاق نقش مهمی ایفا کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و‌نوجوانان خاطر نشان کرد: باشگاه قاف، با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از تجربیات ارزشمند شاعران پیشکسوت، به دنبال آن است تا زمینه‌های لازم برای رشد و بالندگی شاعران جوان را فراهم آورد و با ایجاد فضایی مناسب برای خلاقیت و نوآوری، به آن‌ها امکان دهد تا در مسیر ادبیات دینی و معنوی گام بردارند.

علامتی خاطر نشان کرد: این باشگاه، با توجه به سیره اهل بیت و تاکید بر اهمیت معیشت و حمایت از شاعران، به عنوان یک الگوی تربیتی جدید در عرصه ادبیات کودک و نوجوان مطرح می‌شود.

اشارهباشگاه قاف با هدف تربیت نسل نو شاعران متعهد در حوزه کودک و نوجوان، پس از شناسایی استعدادهای برتر شعر با برنامه‌های آموزشی و تربیتی مختلف، امر هدایت و پرورش آنان را به مدت سه سال بر عهده می‌گیرد.