به گزارش گروه ادبیات هنرآنلاین - کتاب روایتی است از زندگی پر کشمکش و درگیری مجید مصطفایی. مصطفایی زمانی که نوزادی یک روزه بوده، زیر موشک باران دزفول تمام خانواده اش را از دست می دهد اما او که در گهواره بوده به خاطر افتادن گهواره روی بدنش، از این حمله موشکی جان سالم به درد می‌برد و به خانواده‌ای اصفهانی تحویل داده می‌شود.

کتاب یک خط سیر جست‌وجو برای هویت‌یابی را دنبال می‌کند. راوی روزهای سختی را گذرانده، بارها به کنج ناامیدی رانده شده، به هم ریخته، به بن‌بست رسیده ولی با یک بهانه و تلنگر تازه شمع امید در دلش روشن شده است و از جایی که احتمال موفقیت کم بوده، دوباره شروع کرده است.

حسین قربان زاده در «پسر نخل‌های پری‌برگ» سعی کرده است اثری خلق کند با محوریت تلاش برای کامیابی با نیم نگاهی به انفجارهای مهیب بمب و موشک.

نویسنده در بخشی از صحبت‌هایش درباره کتاب می‌گوید: «جنگ سال‌هاست تمام شده اما اگر خوب گوش بدهیم صدای انفجارهای پس از آن هنوز بلند است. بوی باروت هنوز به مشام می‌رسد تا نشان ‌دهد هیچ جنگی در هیچ نقطه جهان تمام نمی‌شود. دست‌کم برای چند نسل. جنگ هنوز ادامه دارد هرچند گلوله‌ای شلیک نشود و سربازی پشت خاکریزی نباشد.»

«پسر نخل‌های پری‌برگ» با شمارگان 1250 نسخه و با قیمت 140 هزار تومان در بازار کتاب موجود است.

جلد پسر نخل_های پری_برگ