به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی در این مراسم، با تشریح مختصر فعالیت‌ها و عملکرد صندوق اعتباری هنر، حمایت و تکریم از هنرمندان پیشکسوت عرصه‌های مختلف هنری را که با چند دهه فعالیت ثمربخش خود زمینه بالندگی فرهنگ و هنر کشور را فراهم کرده‌اند از وظایف ذاتی و رسالت خطیر این صندوق برشمرد.

وی تاکید کرد: مصمم هستیم تا حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر همواره سرلوحه امور قرار گرفته و براساس برنامه ای نظام مند و مستمر ضمن زمینه سازی برای توانمند شدن هنرمندان، روز به روز شاهد ارائه خدمات بهینه به این قشر فرهیخته باشیم. 

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به خدمات نوین صندوق به نامداران فرهنگ و هنر گفت: سال گذشته واحد نامداران در صندوق اعتباری هنر راه‌اندازی شد تا خدمات ویژه خود را به این گروه از هنرمندان ارائه دهد. بر این اساس، خدمات ویژه مانند بیمه تکمیلی رایگان، سفرهای فرهنگی و هنری در قالب سفر هفت‌بحر هنر، پیگیری ویژه امور درمانی و دیدار مستمر و برگزاری جلسات با این عزیزان اجرایی شد.

پوراحمدی در ادامه به پیگیری‌ها و رایزنی‌ها با سازمان منطقه آزاد کیش برای فراهم شدن امکان دریافت کارت کیشوندی اشاره کرد و گفت: مقرر شده است برای هنرمندان دارای درجه یک هنری این کارت صادر شود تا این قشر فرهیخته بتوانند با در دست داشتن کارت کیشوندی، از مزایا و امکانات این جزیره تفریحی برخوردار شوند.

در ادامه این مراسم هنرمندان حاضر، سیدمحمد میرزمانی آهنگساز و موسیقیدان، حسینعلی پرستار هنرمند و کارشناس تئاتر، صیاد صبور پیشکسوت عکاسی خبری، امیر همتی سازنده ساز و عباس بابوهی پیشکسوت و فعال عرصه سینما نیز با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر به ویژه دریافت کارت کیشوندی، هر یک جداگانه دقایقی به بیان نقطه‌نظرات و ارائه پیشنهادهای پرداختند.

در ادامه با حضور پوراحمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی‌پور مشاور مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، کارت کیشوندی هنرمندان دارای درجه یک هنری حاضر، اعطا شد.

کارت کیشوندی در یک نگاه

کارت کیشوندی جزیره کیش همانند کارت شناسایی بوده و ویژه افرادی است که در این جزیره اشتغال یا اقامت دارند. این کارت‌ها انواع مختلف دارند که با توجه به نوع اقامت و فعالیت متقاضی متفاوت است. مزایای مختلف کارت کیشوندی آن را به یکی از ملزومات زندگی در کیش تبدیل کرده و با این کارت می‌توان از تخفیف‌های ویژه مراکز تفریحی، تحصیلی و رستوران‌ها در کیش بهره‌مند شد.

ساکنان کیش با این کارت اجازه ورود به و خروج از جزیره را برای خودرو پلاک کیش و وسایل منزل خود خواهند داشت. همچنین استفاده از تخفیف‌های موجود در مراکز ورزشی مزیت دیگر کارت کیشوندی است. در نهایت این کارت مانند کارت ملی، به عنوان یک اوراق هویتی در سازمان‌های مختلف شهر کیش پذیرفته می‌شود.