به گزارش هنرآنلاین، این برنامه امسال از یکم بهمن‌ماه هر شب ساعت ۱۷ تا۱۸:۳۰ به صورت زنده از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از روز شنبه (اول بهمن ماه ۱۴۰۱) فعالیت خود را بعد از مقدمه بخش رادیو تئاتر (از ۲۵ دی) به شکل رسمی‌ با اجرای آثار صحنه‌ای، خیابانی و بین‌الملل آغاز می‌کند.

در برنامه تماشاخانه فجر ضمن گفت وگو با عوامل نمایش های در حال اجرا، از کم و کیف جشنواره تئاتر فجر شنوندگان را مطلع می‌کند. در این برنامه هر شب با عوامل نمایش های در حال اجرا در جشنواره و کارشناسان حوزه تئاتر گفتگو می‌شود. ضمن این که مسئولان جشنواره هم در برنامه حضور خواهند داشت و از کم و کیف جشنواره اطلاع رسانی می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و اخبار جشنواره و شنیدن گفت‌وگو با هنرمندان و مسئولان جشنواره با این برنامه روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز همراه باشید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوره جشنواره به احیاء و برگزاری جشنواره مناطق کشورمان در راستای معرفی آثار برتر جشنواره‌های استانی بازمی‌گردد. اتفاقی که پاسخی به مطالبه ۷ ساله هنرمندان تئاتر ایران بود که در همین راستا تماشاخانه فرهنگ میزبان هنرمندان استان‌های مختلف و شنیدن دغدغه‌های آنها و معرفی آثارشان می‌شود.

«تماشاخانه فجر» به تهیه‌کنندگی امیررضا راز و اجرای نگین خواجه‌نصیر و گزارش حمیرا فراتی روی آنتن می‌رود.