به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر در حکمی، مدیریت بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره را به ایوب آقاخانی سپرد. در متن این حکم آمده است:

«نظر به سوابق چشمگیر حضرتعالی در حوزه خلق، تالیف، چاپ و آموزش امر مهم نمایشنامه نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه ی خاص به عنوان رکن اساسی شکلگیری یک اثر خلاق نمایشی و همچنین با عنایت به سابقه اجرایی شما در جشنواره های متعدد و داوری های پرشمار در حوزه نویسندگی، به موجب این حکم، به مدیریت بخش نمایشنامه نویسی چهل و یکمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر منصوب می شوید. امید است  در این مقام و در راستای هدف عالیه ی ارتقای سطح تئاتر کشور موثر باشید.»

ایوب آقاخانی کارشناس نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده‌ هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز را سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. وی همچنین کارشناس‌ ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده‌ هنر دانشگاه تربیت مدرس ۱۳۸۱ است.

آقاخانی بیش از چهار دهه در رشته تئاتر فعالیت تخصصی دارد و از فعالیت‌های او می‌توان به تالیف و چاپ ۳۹ عنوان کتاب، کارگردانی ۲۵ نمایش در سالن‌های حرفه‌ای، ۲۲ سال تدریس در دانشگاه‌های هنری در رشته‌های تئاتر و سینما، داوری و مسئولیت اجرایی در جشنواره‌های مختلف و معتبر نظیر فجر، دانشگاهی، سوره، رادیو، بانوان، تاسیس و مدیریت پروژه آموزشی چهارفصل تئاتر ایران، تاسیس و مدیریت گروه تئاتر پوشه، تاسیس و مدیریت برنامه‌های تخصصی در حوزه تئاتر در رسانه، سردبیری تخصصی نمایش‌های رادیویی، گرفتن بیش از بیست جایزه از جشنواره‌های نمایشی، سردبیری فصلنامه تخصصی صحنه، راه‌اندازی و دبیری مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی اقتباسی چهارراه و بازی در آثار مختلف تئاتری، تلویزیونی و سینمایی اشاره کرد.