به گزارش هنرآنلاین سامان علی‌پور خواننده و آهنگساز موسیقی کشورمان جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

علی‌پور که برگزاری کنسرت‌های بسیاری در نقاط مختلف کشور را در کارنامه دارد، پس از مدتی دوری از صحنه، با همراهی گروه آوای پارسیان و با اجرای قطعاتی از موسیقی مناطق زاگرس‌نشین روی صحنه می‌رود. ضمن اینکه برگزاری این کنسرت با ۲۰ سالگی تاسیس گروه آوای پارسیان همراه شده است.

در کنسرت پیش رو «دی بلال»، ساز و آواز با تکنوازی قیچک، «مریم»، ساز و آواز با همراهی تار و نی و آهنگ «عاموزا» در دستگاه شور اجرا و قطعه‌ «شیرین شیرین» نیز در دستگاه همایون نواخته و خوانده می‌شود.

بخش دیگری از این کنسرت در آواز اصفهان با اجرای قطعات «بوی دینم»، «نازارم»، ساز و آواز با تک نوازی قانون و آهنگ «کژال» همراه خواهد بود. این در حالی است که در کنسرت پیش رو قطعات «سه پا»، «دوپا» و ساز و آواز با تکنوازی کمانچه در دستگاه ماهور نواخته و خوانده می‌شود.

مسعود سرلک نوازنده نی، بهرام آذرشب نوازنده تار، جمشاد خاکپور نوازنده ویولا، شیما شاه حسینی نوازنده دف، افشین هنرور نوازنده تنبک، علی رضوی نوازنده گیتار، سارا کریمی نوازنده قانون، مهدی سلیمی نوازنده گیتارباس، محمدجمشید پویا نوازنده کمانچه، لیدا ارغوانی فرد - قیچک باس، مروارید حسینی نوازنده سنتور، امیرحسین بلوری نوازنده سرنا، شقایق نجاتی نوازنده ویلنسل و فاطمه جاهدی نوازنده تنبک گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

کنسرت سامان علی‌پور و گروه آوای پارسیان به تهیه‌کنندگی موسسه فروغ فلق ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به موسیقی مناطق زاگرس‌نشین می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را از طریق سامانه «ایران کنسرت» تهیه کنند.