به گزارش هنرآنلاین، امین اشرفی رئیس پردیس تئاتر تهران گفت: موسیقی در تاریخ هنر ایران همیشه به عنوان یک شاخه هنری مطرح بوده و هست؛ در اینکه موسیقی توانسته است به تنهایی و در تلفیق با هنرهای دیگر از جمله سینما کاربرد خود را نشان دهد کاملا واضح و مبرهن است، به جرات می‌توان گفت همراهی موسیقی با تئاتر از سابقه طولانی‌تری نسبت به سینما برخوردار است و در بسیاری از مواقع این هنر موسیقی بوده است که توانسته یک اثر نمایشی را زنده نگه دارد و به آن جذابیت و جانی دوباره ببخشد. تجربه و بکارگیری هنر موسیقی در تئاتر به صورت زنده و حتی ضبط شده می‌تواند احساسات و هیجان مخاطب را دوچندان کند.

وی با بیان اینکه برخی بر این باورند موسیقی در تئاتر مهجور مانده است، اظهار داشت : پرداختن به جایگاه موسیقی در ذهنیت عامه مردم نیاز به یک بازنگری و جریان کارشناسی شده دارد، برخی موسیقی را فقط در اجرای کنسرت یا آلبوم موسیقیایی جستجو می‌کنند، فارغ از این که موسیقی در تئاتر یا سینما تا چه اندازه می‌تواند در معرفی این هنر متعالی نقش داشته باشد. با این وجود، جامعه تئاتری به دلیل چالش‌ها و مشکلاتی که با آن روبروست شاید کمتر خود را در مواجهه به استفاده از موسیقی زنده قرار دهد، به هر حال با تمام مصائب این کار استفاده به جا و مناسب از قطعات موسیقی حتی برای نمایش کودک نیز، به نوعی از مدیریت نمایش نیاز دارد.  

وی تصریح کرد: پردیس تئاتر تهران با هدف توجه دادن نوجوانان و جوانان به  به موسیقی به ویژه موسیقی تئاتر؛ برگزاری دوره‌های موسیقی با اغلب سازهای ایرانی را د دستور کار خود قرار داده است. علاقه مندان به موسیقی از تمامی رده‌های سنی به ویژه کودک و  نوجوانان می‌توانند در این کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.