به گزارش هنرآنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد اله‌یاری فومنی را به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمد اله‌یاری فومنی آمده است:

«با عنایت به تجربه و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه فرهنگ و هنر و تعامل سازنده‌تان با اصحاب این حوزه و به استناد ماده ۱۲ اساسنامه بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و به پیشنهاد هیئت مدیره محترم طی مصوبه جلسه مورخ ۴/۱۰/۱۴۰۲، به موجب این حکم به عنوان «مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی» منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال با توجه به مأموریت‌ها و وظایف محوله بنیاد، ضمن جلب همکاری و حمایت اصحاب فرهنگ و هنر و بهره‌گیری از ظرفیت ارزشمند معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی و هنری و امعان نظر به وظایف ذیل در جهت تحقق اهداف بنیاد، ان شاء‌الله قرین توفیق و تأیید الهی باشید.

-حمایت ویژه مادی و معنوی برای آفرینش تولیدات هنری فاخر، اصیل و مؤثر در رشته‌های موسیقی، نمایشی و غیره

-تلاش در جهت تبیین و نشر مبانی نظری هنر و نمونه سازی در زمینه‌های دینی و انقلابی

-شناخت و به کارگیری استعداهای درخشان هنری و ادبی در سطح داخلی و بین‌المللی، به‌ویژه نسل جوان و انقلابی

-جلب مشارکت عمومی و مؤسسات فرهنگی و هنری داخلی و خارجی در فعالیت‌های هنری و ادبی

-فراهم ساختن محیط‌های مناسب و سالم برای فعالیت علاقمندان به هنر

-حمایت از برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های هنری و ادبی فاخر در سطح ملی و بین‌المللی

-تلاش در جهت پیشرفت و توسعه هنر همتراز با شأن تاریخی، ملی و دینی ایران اسلامی

-تربیت کادر هنری متخصص از استعدادهای انسانی کارآمد با زیربنای اصیل ایمانی و دینی

مزید توفیق جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، در پرتو لطف و عنایات امام ‌عصر (عج) و رهبری داهیانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از خداوند خواستارم.»

محمد اله‌یاری فومنی دانش‌آموخته دکترای علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است.

از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی اله‌یاری می‌توان به مدیرکل امور کتاب و کتابخوانی، مدیرکل دفتر موسیقی، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر پنج دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی، دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران، معاون اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مدیر بخش خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مدیرکل دفتر آموزش و فعالیت‌های فرهنگی هنری و ... اشاره کرد.