به گزارش خبرگزاری هنرآنلاین، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

در این برنامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت این روز را تبریک گفتند تا به شما پیامشان را برسانم، گفت: در دولت مردمی پررونق‌ترین دوران حوزه‌های فرهنگ را داریم سپری می‌کنیم. در سال ۱۴۰۱ رشد فروش کتاب نسبت به سال گذشته ۲۴۷ درصد رشد کرده و در هشت ماه سال جاری هم رشد قابل توجهی داشته است.

وی در ادامه بیان کرد: گام‌های مهمی را برای ارتقاء کتاب و فرهنگ کتابخوانی برداشتیم و آخرین گام‌مان هم عضویت کتابفروش‌ها در صندوق هنر بود. صندوق هنر هم نزدیک به ۴۰ درصد رشد داشته است. حوزه فرهنگ امروز در یک شرایط مطلوب قرار گرفته است.

اسماعیلی با اشاره به جنایات غزه گفت: در این روزها هم دل‌ها داغ‌دار قصه پر غصه غزه است و هنرمندانمان هم در صحنه هستند. اما ما توقعمان هم بیشتر است که اصحاب هنر و رسانه در ایران اسلامی که پیشتاز مبارزه با صهیونیسم جهانی است باید بیشتر در حمایت از مردم غزه‌ بدرخشند. یک رژیم کودک‌کش در مقابل چشم جهانیان با وقاحت تمام کودکان را ذبح می‌کند‌ این جنایت‌ها را در تاریخ خوانده بودیم اما امروز دیدیم. این رژیم صهیونیستی روی همه جنایتکاران را سفید کرده است.

البته مقاومت حماسه آفرید و روز ۱۵ مهر در جهان ثبت شد. اتفاقی که در طول ۱۰۰ سال سابقه نداشته است. اهالی فرهنگ با قوت در میدان جهاد تبیین

حضور خواهند داشت، البته مسایل معیشتی کتابداران در صدر اولیت‌های ما قرار دارد و در دولت مردمی مسکن شما را هم حل خواهیم کرد.

منبع: فارس