به گزارش هنرآنلاین پروانه نمایش فیلم‌های مهران مدیری و محمود کلاری صادر شده است و احتمالا در ماه‌های آینده در کنار فیلم‌های کمدی تازه، این دو اثر غیرکمدی نیز در فهرست اکران قرار می‌گیرند.علی اوجی سال گذشته در مقام تهیه‌کننده متقاضی حضور دو فیلم «ساعت ۶ صبح» به کارگردانی مهران مدیری و «تابستان همان سال» به کارگردانی محمود کلاری در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر بود ولی فقط یکی از آن‌ها یعنی «تابستان همان سال» مجوز حضور در این رویداد را گرفت.

با وجود برخی پیگیری‌ها فیلم مهران مدیری که یک موضوع ملتهب اجتماعی را روایت کرده، امکان حضور در جشنواره را پیدا نکرد که گفته می‌شد نیاز به اصلاحاتی داشته است.

با این حال «ساعت ۶ صبح» این فیلمساز در آخرین روزهای اردیبهشت‌ماه از سازمان سینمایی پروانه نمایش گرفته است.

در این فیلم سمیرا حسن‌پور، مهرداد صدیقیان، مونا فرجاد، تینو صالحی، سعید زارعی، مهران مدیری و جمعی از بازیگران تئاتر و سینما در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

مهران مدیری سال گذشته نقشی کوتاه در فیلم جدید مجمود کلاری هم بازی کرده بود که آن فیلم نیز پروانه نمایش گرفته است. «تابستان همان سال» دومین ساخته مجمود کلاری - فیلمبردار سرشناس سینما - است که در جشنواره فجر سال قبل در بخش‌های متعددی نامزد دریافت جایزه شد و سه سیمرغ بلورین هم گرفت.

در این فیلم علی شادمان، مهرو نونهالی، فریبا نادری، پژمان بازغی  و سمیرا حسن‌پور نیز بازی کرده‌اند.

پروانه نمایش این دو فیلم در شرایطی در روزهای گذشته صادر و ثبت شده است که گیشه سینماها در ماه‌های گذشته تحت سلطه کامل فیلم‌های کمدی بود اما اکران درام تاریخی «مست عشق» وضعیت سینماها را تغییر داد و این امیدواری ایجاد شده که نمایش فیلم‌های غیرکمدی به شرط جذاب بودن می‌تواند مخاطب را به سینما بکشاند.