به گزارش هنرآنلاین، جورج کلونی نخستین تجربه خود برای نقش‌آفرینی در برادوی را با یک نمایشنامه اقتباسی از درام خودش «شب به خیر و موفق باشید» سال ۲۰۰۵ انجام می‌دهد.

در این نمایش کلونی نقش روزنامه‌نگار ادوارد آر. مارو را بازی خواهد کرد که مجری برنامه «اکنون ببین» شبکه سی‌بی‌اس است. دیوید استراتایرن نقش این شخصیت را در فیلم کلونی بازی کرده بود. این فیلم را کلونی کارگردانی کرده و با همکاری گرانت هسلوف فیلمنامه‌اش را نوشته بود. این ۲ اکنون نمایشنامه را نیز با همکاری هم می‌نویسند و کارگردانی آن را دیوید کرومر برنده تونی انجام خواهد داد.

کلونی

«شب به خیر و موفق باشید» قرار است بهار ۲۰۲۵ در تئاتر شوبرت برادوی روی صحنه برود.

کلونی در بیانیه‌ای گفت: بعد از این همه سال، مفتخرم روی صحنه بروم؛ به ویژه در برادوی ... هنر و مکانی که هر بازیگری آرزویش را دارد.

فیلم کلونی ۶ نامزدی اسکار کسب کرده بود که بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد برای استراتایرن از جمله آنها بود.

شب به خیر2

توضیح رسمی فیلم چنین بود: وقتی سناتور جوزف مک‌کارتی کارزار احمقانه خود را برای ریشه کن کردن کمونیست‌ها در آمریکا شروع می‌کند، ادوارد آر.مارو خود را وقف افشای جنایاتی می کند که در سایه این «تحقیقات» انجام شد و دامن دوست قدیمی و تهیه کننده فرد فرندلی (کلونی) را هم گرفت. تیم سی‌بی‌اس تمام تلاش خود را می‌کند تا دروغ‌ها و زیاده‌روی‌های سناتور را برملا کند و این در حالی است که حامیان مالی سی‌بی‌اس فشار زیادی بر آنها می‌آورند تا از این کار دست بکشند.

شب به خیر

کرومر کارگردان این نمایش گفت: مارو با آن نوع شفافیت اخلاقی کار می‌کرد که در فضای رسانه‌ای امروز بسیار نادر است. در آن پخش زنده تلویزیونی فوریتی وجود داشت که امروز فقط می‌توان آن را به طور موثر روی صحنه در برابر تماشاگران زنده‌اش کرد.

جورج کلونی ۶۳ ساله بازیگر و فیلمساز آمریکایی است. او جوایز متعددی از جمله جایزه بفتا، ۴ جایزه گلدن گلوب و ۲ جایزه اسکار دریافت کرده و جایزه سیسیل بی دومیل سال ۲۰۱۵، سزار افتخاری سال ۲۰۱۷، جایزه دستاورد یک عمر از موسسه فیلم آمریکا در سال ۲۰۱۸ و جایزه افتخاری مرکز کندی سال ۲۰۲۲ را در کارنامه دارد.