به گزارش هنرآنلاین، ابوذر شیرودی پسر شهید علی‌اکبر قربان شیرودی درباره اینکه آیا در فیلم «آسمان غرب» به شخصیت شهید شیرودی به خوبی پرداخته شده است، اظهار کرد: فکر می‌کنم نسبت به سایر فیلم‌های حوزه دفاع مقدس فیلم «آسمان غرب» کمتر به مسائل کلیشه‌ای موجود در دفاع مقدس پرداخته و به نوعی توانسته است با ادبیات جدید حق مطلب را ادا کند.

وی افزود: جا دارد از همه دست‌اندرکاران و بازیگران این فیلم تشکر کنم چراکه به عقیده من «آسمان غرب» فیلم خوبی است و امیدوارم مردم هم از تماشای آن لذت ببرند.

شیرودی در پایان درباره اهمیت ساخت فیلم درباره چهره‌های مطرح دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جوانان ما نیازمند شناخت قهرمانان کشور خود هستند. در همین فیلم چندین نفر هستند که نسل جدید هیچ شناختی نسبت به آنان ندارد و با نمایش فیلم «آسمان غرب» این چهره‌ها به نسل جدید معرفی می‌شوند. امیدوارم نسل جدید این فیلم را ببینند و از قهرمانان آن الگوبرداری کنند.

شیرودی

«آسمان غرب» گوشه‌ای از ایستادگی و دلاورمردی‌های خلبان قهرمان شهید علی‌اکبر شیرودی، و همچنین شهیدحسین همدانی و شهید حسین ادبیان را در کنار دیگر خلبانان هوانیروز ارتش و نیروهای مردمی که مانع از سقوط شهر سرپل ذهاب در التهابات یک ماه نخست جنگ در منطقه غرب کشور شدند، روایت می‌کند.

میلاد کی‌مرام، امیرحسین آرمان، نادر فلاح، آرمین رحیمیان، کریم امینی، روح‌الله زمانی، محمدرضا صولتی، پیام اینالوئی، احسان عباسی، صفر محمدی، راهله لطفی، احسان صاحب‌الزمانی، یوسف فروتن، کیوان آزاد، امیرحسین شامبیاتی، حسین ثمری، پرهام غلاملو، سمیه مهری، نیوشا علیپور، وحید عبدالمجیدی، رامین قربانی، مهران میرزایی، مجتبی واشیان، احمد داوودی، محسن شاهنده، مصطفی احدی، محمدمهدی موسوی، مبین زمردی، توران یاقوتی، محمد طلایی و باحضور افتخاری تورج الوند و نسیم ادبی در این اثر نقش‌آفرینی می‌کنند.