به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش این فیلم‌ها از اول تیر ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۲۲ شهریور روی پایگاه اینترنتی کانون به نشانی cinema.kpf.ir ادامه دارد.

با توجه به برنامه‌ریزی معاونت تولید کانون، مبنی بر نمـایش آثـار منتخب از فیلم‌های کانون ویژه فصل تابستان، ۷۵ فیلم پویانمایی تولید شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن‌های نمایش مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور به صورت روزانه و رایگان اکران خواهد شد.

«ماهوری»، «ماه بود و روباه»، «مادربزرگ پرنده»، «ریشه در آسمان»، «روزی کلاغی»، «نشانی»، «بعله»، «باغ هزار دخترون»، «گیلگمش»، «بیماری دلسوزی»، «قدم یازدهم» و… از جمله انیمیشن‌هایی هستند که در مراکز کانون اکران می‌شود.

این فیلم‌ها مجموعه‌ای از آثاری است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بیش از ۵۲ سال فعالیت تولید کرده و برخی از این آثار تولید جدید کانون در سال‌های اخیر است. بر همین اساس هر یک از فیلم‌های اکران‌شده دو روز روی این سامانه در طول تابستان قابل مشاهده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با عضویت در مراکز فرهنگی هنری و حضور در کانون، ضمن استفاده از کارگاه‌های عمومی و تخصصی، از فعالیت‌های فوق برنامه کانون پرورش فکری مانند اکران فیلم‌های تولید شده کانون در حوزه کودک و نوجوان بهره‌مند شوند.