به گزارش هنر آنلاین  اولین سانس بسته زمستانی فیلم کوتاه «هنروتجربه» با عنوان «یک سانس؛ چند رویا» چهارشنبه بیستم دی ماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

در این مراسم، بابک کریمی، مایده طهماسبی و عادل تبریزی حضور داشتند که برای حمایت از فیلمسازان جوان در این برنامه حضور پیدا کرده بودند.

۵ فیلم کوتاه «تکه‌ای از تو»، «رنگارنگ»، «مریضخانه مرکزی»، «بالا افتادن»، «نَجان» جز بسته فیلم کوتاه زمستان ۱۴۰۲ در گروه سینمایی «هنروتجربه» است.

در ابتدای مراسم مجری برنامه ضمن خیر مقدم به مهمانان، از کارگردانان این آثار دعوت کرد تا با مخاطبان صحبت کنند. مریم بختیاری کارگردان «بالا افتادن» ضمن ابراز خوشحالی از این‌که می‌تواند برای اولین بار در کنار خانواده‌اش فیلمش را می‌بیند، از مخاطبان حاضر در سالن سینما درخواست کرد که این بسته فیلم کوتاه را به دوستان و نزدیکان برای تماشا معرفی کنند.

محمدمهدی باقری کارگردان «نَجان»، اکران این فیلم‌ها را فرصتی برای بهتر دیده شدن آثار فیلم کوتاه دانست.

وحید نامی یکی از کارگردان‌های فیلم «مریضخانه مرکزی» از نوید نامی دیگر کارگردان این فیلم یاد کرد که در جمع حضور نداشت و اظهار کرد که این اکران، برای ما کارگردانان یک تجربه‌ جذاب است و سپس از اولین تجربه جمعی دیدن فیلمش ابراز خوشحالی کرد.

محمدرضا مرادی، کارگردان «رنگارنگ» نیز گفت: این یک فیلم شخصی از سر یک دغدغه شخصی درباره‌ پدر است. حرف زدن درباره‌ پدر برای من سخت است و خواستم در این فیلم عنوان پدر را خلاصه کنم و ادای دینی به آن کرده باشم.

هادی نوری کارگردان «تکه‌ای از تو» نیز ابراز امیدواری کرد که فرصت اکران این فیلم‌ها منجر به اتفاقات خوبی در آینده شود و مخاطبان با تماشای این فیلم‌ها به تفکر و احساس‌های جدید برسند.

فیلم‌های گروه سینمایی «هنروتجربه» در پردیس سینمایی فرهنگ، پردیس سینمایی نارسیس، پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی چارسو، موزه سینما، پردیس سینمایی آزادی کرمانشاه، سینما ونوس قم، پردیس سینمایی بازار شهر قم، پردیس سینمایی پرندمال، پردیس سینمایی «پرده طلایی»، تماشاخانه پارس کرمان، پردیس سینمایی گلستان شیراز، پردیس سینمایی مهر قدس همدان، پردیس سینمایی باران تبریز، پردیس سینمایی عصر جدید گرگان، سینما بهمن سنندج به نمایش در می آیند و علاقمندان می توانند برای تهیه بلیت به سامانه های سینماتیکت، ایران‌تیک و گیشه ۷ مراجعه کنند.