به گزارش هنرآنلاین، ۵ فیلم کوتاه برگزیده ایرانی که در دوره‌های مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نیز حضور داشتند با عنوان «یک سانس؛ چند رویا» از ۲۰ دی ۱۴۰۲ در سینماهای «هنر و تجربه» در قالب یک فیلم سینمایی بلند؛ اکران می‌شوند.

فیلم‌های کوتاه «تکه‌ای از تو»، «رنگارنگ»، «مریضخانه مرکزی»، «بالا افتادن» و «نجان» در این بسته قرار دارند.

فیلم کوتاه «تکه‌ای از تو» به کارگردانی هادی نوری، که در ۴ رشته نامزد دریافت جایزه سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شد؛ شامل کارگردانی، بازیگری، تصویربرداری و طراحی گریم که از میان این رشته‌ها توانست سه جایزه‌ بازیگری، تصویربرداری و طراحی گریم را دریافت کند.

فیلم کوتاه «رنگارنگ» به کارگردانی محمدرضا مرادی، در چهل‌ و یکمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت بهترین فیلم کوتاه داستانی شده بود و در سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه، کارگردان این فیلم موفق به دریافت جایزه ویژه بنیاد سینمایی فارابی شد و اعتبارنامه اولین فیلم بلند خود را نیز کسب کرد.

فیلم کوتاه «مریضخانه مرکزی» به کارگردانی مشترکِ وحید نامی و نوید نامی در سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در رشته‌های تدوین و طراحی صحنه کاندید دریافت جایزه شد. هم‌چنین این فیلم در چهل‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نیز کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه شده بود و در سیزدهمین دوره جوایز آکادمی ایسفا جز نامزدهایی نهایی شد.

فیلم کوتاه «بالا افتادن» به کارگردانی مریم بختیاری، جز فیلم‌های مورد توجه منتقدان در سی‌ و نهمین جشنواره فیلم کوتاه بود و تاکنون در چندین جشنواره بین‌المللی معتبر نیز حضور داشته است و همچنین، برنده‌ تندیس بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه از نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نهال نیز شده است.

فیلم کوتاه «نَجان» به کارگردانی محمدمهدی باقری که به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره فیلم هویسکا اسپانیا (اسکار کوالیفای) حضور پیدا کرده بود و افتخاراتی به ترتیب زیر توانسته است، کسب کند.

بر این اساس، به جهت حمایت از فیلم‌های کوتاه و فیلمسازان جوان و آینده‌دار، این مجموعه ۵ فیلم کوتاه برگزیده، به شکل یک فیلم بلند سینمایی با همت گروه سینمایی «هنر و تجربه» موفق به گرفتن سانس در سراسر سینماهای منتخب «هنر و تجربه» شده است که علاقه‌مندان می‌توانند بلیت آن را تهیه و خریداری کنند.