به گزارش هنرآنلاین، سعید توکل، تهیه کننده اسبق برنامه «صبح جمعه با شما» رادیو ایران گفت :حسین هاشمی از هفته نامه قدیمی و اثرگذار توفیق فعالیت طنزپردازی را آغاز کرد و خیلی زود در حلقه نامداران و بزرگان محفل توفیق جای گرفت. او در کنار استادانی چون محمد پورثانی، محمد حاجی حسینی، حسامی محولاتی، محمد خرمشاهی، حسین مدنی و... جایگاه ویژه ای یافت و در ستون معروف انگولک به جراید با تخلص بوتنوری اخبار داغ روز را به طنز می نوشت.

وی با اشاره به آشنایی اش با مرحوم هاشمی افزود: آشنایی حرفه ای ما در رادیو با مرحوم هاشمی به سالهای نخست ساخت وتولید برنامه خاطره ساز صبح جمعه باشما برمی گردد. زمانی که از تعدادی از طنزنگاران موسسه گل آقا جهت همکاری دعوت به عمل آمد. هاشمی که از آغاز بکار مجله «گل آقا» در جرگه نویسندگان وسوژه پردازان قرارداشت به برنامه ما پیوست و با نگاه تیزبین به مسایل مبتلابه اجتماع و نوشته های شیرین و طنز انتقادی به هرچه محبوب تر شدن برنامه کمک شایانی کرد.

به گفته وی، روحیه مثبت و خستگی ناپذیر مرحوم حسین هاشمی به همراه حسن خلقی که همواره زبانزد جمع اهل قلم بود از نکات بارز و فراموش نشدنی این یار دیرین و دوست داشتنی رسانه ملی صداست.

شوخی با خبر

ساجد قدوسیان، تهیه کننده و کارگردان برنامه «صبح جمعه با شما» رادیو ایران درباره هاشمی گفت: حسین هاشمی طنز پرداز و از نویسندگان صاحب سبک این برنامه بود که تا همین سال‌های اخیر با خود من هم کار می کرد، غیر از این چند سال اخیر که درگیر بیماری شده بود، کمتر کار می کرد. مرحوم بیشتر به دلیل تجویز پزشک در شمال کشور بود.

قدوسیان «شوخی با خبر» را یکی از ویژگی های سبک نوشتن این مرحوم دانست و افزود: خبری را طرح می کردیم و شوخی آن را حسین هاشمی می نوشت و بازیگران صبح جمعه با شما آن را اجرا می کردند. خدا بیامرز هاشمی آدمی خوش مشرب و پای کار بود. یکی از علاقه مندی های او این بود که می آمد سر ضبط برنامه و با بچه های قدیمی صبح جمعه با شما گپ و گفت می کرد. او کاملا به فضای برنامه آشنا بود و ما را خیلی کمک می کرد.

قدوسیان ادامه داد: سال گذشته که رادیو ایران از پیشکسوتان تقدیر کرد، از حسین هاشمی هم تقدیر شد، چقدر هم اتفاق خوش آیندی بود که بسیار هم خوشحال شد و استقبال کرد.روحش شاد که عمری مردم را شاد می کرد.