به گزارش هنرآنلاین،  برنامه اجراهای آبان ماه تالارهای نمایشی مجموعه با 9 نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه،کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ نمایش«پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از 17 مهرماه، ساعت 18:30 با مدت زمان 80 دقیقه، قیمت 200 و 100 هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، شیدا خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است.

همچنین از روز یکشنبه 7 آبان‌ماه، نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک و بازی الناز شاکردوست، نوید پورفرج، خسرو پسیانی و مارین ون هولک، ساعت 20:30 با مدت زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 100 تا 250 هزارتومان در سالن اصلی به صحنه می‌رود. نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته شده است.

تالار چهارسو نیز از 9 آبان‌ماه میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت ریکی مارتین به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیر مهدی ژوله و الیکا عبدالرزاق،‌ ساعت 20، با مدت زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 180 هزار تومان خواهدشد. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

تالار قشقایی نیز از روز جمعه 21 مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت 18 با مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از 24 مهرماه ساعت 20 با مدت زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه رفته و در آن جلیل فرجاد،‌ مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند. این نمایش درباره مناظره تاریخی سال 1550 با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.

حقایقی

تالار سایه  از روز پنجشنبه 20 مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگها و گربه‌ها» به نویسندگی  محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت 18:30 با مدت زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 110 هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سالها می‌خواهند بچه‌دار شوند...

از روز دوشنبه 8 آبان‌ماه در تالار سایه نمایش عروسکی بزرگسال «مامان» نوشته و به کارگردانی الهام سلج محمودی، ساعت 20:30، مدت زمان 35 دقیقه و قیمت بلیت 100 هزارتومان به صحنه خواهد رفت و  در آن مرجان نامورآزاد، رویا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به عنوان بازی‌دنده عروسک حضور دارند. این نمایش درباره انتخاب در شرایطی است که انسان بین مسوولیت و انتخاب شخصی، قرار می‌گیرد.

کارگاه نمایش نیز از روز 27 مهرماه ساعت 19:30 میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان شده است. در این نمایش، حسنا قبادی،‌ امیر عباس‌زاده، محمدصادق کمالی ایفای نقش می‌کنند. نمایش «استرالیا» نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد. 

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه 23 مهرماه ساعت 16:30 در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت زمان این نمایش غیرسالنی،‌ 30 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان تعیین شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش،  ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.