به گزارش هنرآنلاین، سینما «سیمرغ» سی سخت شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور و استاندار کهکیلویه و بویراحمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان محلی و علاقه مندان سینما ظهر امروز (3 آبان ماه) به بهره برداری رسید و به مدار سمفا متصل شد.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، در آئین افتتاح این سینما ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن این سالن به چرخه سینماهای کشور گفت: خوشحالم که مردم شهرستان دنا برای اولین بار صاحب سینما شده‌ و خدا را شاکرم وعده‌ای که سال گذشته در سفر استانی داده‌ایم، امروز محقق شده است.

وی افزود: اگر امروز اقدامی صورت گرفته به حسب وظیفه بوده است و معتقدم خیلی دیر سالن سینما به شهر شما آمده است.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح ۲۲۹ امین سالن سینمایی در دولت سیزدهم هستیم عنوان کرد: بدون تردید، این اقدامات ثمره رویکرد عدالت فرهنگی دولت سیزدهم است . براین اساس افتتاح این سینماها در راستای هدف‌گذاری سازمان سینمایی برای ارتقای ظرفیت‌های نمایش فیلم و توسعه زیرساخت سینمایی در استان هاست.

وی همچنین، با اشاره به جنایات صهیونیست ها در حق مردم بی پناه غزه خاطر نشان کرد: اگر امروز آرامشی داریم و در حال افتتاح سینماها هستیم‌ مرهون فداکاری شهدای ماست و امیدوارم با شکسته شدن هیمنه و تابوی شکست‌ناپذیری رژیم اشغالگر قدس، شاهد فروپاشی کامل این رژیم کودک‌کش باشیم.

در ادامه این مراسم امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین، با اشاره به قدمت فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان دنا، اظهار کرد: ردپای مردم شهرستان دنا در طول تاریخ در فرهنگ وجود داشته و ادامه دارد.

وی در ادامه به نگاه ساختارمند سازمان سینمایی در سطح کشور گریزی زد و گفت: نگاه سازمان سینمایی کشور بر مبنای رسالت دولت مردمی است. با درایت و برنامه‌ریزی سازمان سینمایی کشور قدم‌های خوبی در سطح کشور برداشتند که برای همیشه ماندگار خواهد بود و در واقع یک عدالت فرهنگی در سطح کشور رقم زدند و بر اساس همین مش عدالتمندانه دو سینما در استان کهکیلویه و بویراحمد امروز افتتاح می‌شود.

وی افزود: سینماهای که امروز در دو شهرستان بهمئی و دنا افتتاح می‌شوند به لحاظ تجهیزات و امکانات در سطح کشور بی‌نظیر هستند و افتتاح این دو سینما بر اساس همان نگاه ساختارمند سازمان سینمایی کشور است.

درخشان گفت: سینمای سیمرغ سی سخت با ۲۷۰ صندالی با کیفیت درجه یک و با بروزترین تجهیزات افتتاح شد و جدیدترین فیلم‌های سینمای ایران در آن اکران خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر صبغه فرهنگی مردم دنا، گفت: اگر می‌خواهید که چراغ سینمای سیمرغ همیشه روشن بماند باید مردم از این سینما استقبال کنند. الحمدالله سینما با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.