به گزارش هنرآنلاین، فصل دوم سریال سرزمین مادری به زودی و با انتشار قسمت بیستم به پایان می‌رسد در حال حاضر 17 قسمت از این فصل پخش شده و سه قسمت دیگر تا آغاز فصل سوم باقی مانده است.

با شروع فصل سوم ، زمان وقوع اتفاقات سریال به سال‌های 56 و 57 می‌رسد ، با توجه به بالا رفتن سن کاراکترها شاهد تغییر و تحولاتی در ترکیب بازیگران خواهیم بود که از آن جمله می‌توان به جایگزینی آرش مجیدی به جای شهاب حسینی اشاره کرد که در این مقطع از سریال نقش دوران میانسالی «رهی» را بازی می‌کند.

آرش مجیدی در نقش «رهی» در نمایی از فصل سوم «سرزمین مادری»

البته قرار بود که بازیگران فصل دو از جمله شهاب حسینی و محمد رضا فروتن نقش دوران میانسالی کاراکترهایشان را بازی کنند، اما حواشی توقیف این سریال موجب شد تا کمال تبریزی مجبور به انجام این تغییراتی در ترکیب بازیگرانش شود.

زمانی‌که فصل اول سریال در سال 1392 روی آنتن رفت گروه تولید سریال «سرزمین مادری» در حال ضبط قسمت‌های باقی مانده فصل دوم بودند، توقیف این سریال موجب شد تا تولید فصل دوم هم مدتی متوقف شود. بعد از چند ماه توقف روند تولید از سر گرفته شد و سکانس‌های باقی مانده جلوی دوربین رفت.

با پایان تصویربرداری فصل دوم ، پیش بینی می‌شد که مشکلات پخش سریال مرتفع شود، اما این اتفاق نیفتاد و متعاقبا تولید فصل سوم هم متوقف شد. بعد از گذشت چند ماه مدیریت تلویزیون دستخوش تغییر و تحولاتی شد. محمد سرافراز به جای عزت الله ضرغامی ریاست سازمان صدا وسیما را عهده دار شد و اصغر پور محمدی هم به جای علی دارابی معاون سیما شد.

با روی کار آمدن مدیران جدید، قرار شد تا مشکلات سریال سرزمین مادری که در آن سال‌ها «سرزمین کهن» نام داشت مرتفع شد، با شروع رایزنی‌ها ، به تهیه کننده و کارگردان هم اعلام شد که مقدمات تولید فصل سوم را آغاز کنند. اما از آنجاییکه اکثر بازیگران با پروژه‌های دیگر قرارداد بسته بودند، امکان دوباره جمع کردن آن‌ها مهیا نبود، از همین رو کمال تبریزی مجبور به تغییر ترکیب بازیگرانش شد.

 در فصل سوم سرزمین مادری آرش مجیدی به جای شهاب حسینی عهده دار نقش رهی می‌شود و کوروش سلیمانی هم نقش میانسالی سید حشمت را به جای محمد رضا فروتن برعهده می‌گیرد. سعید راد، گلچهره سجادیه، بابک حمیدیان، مهران رجبی، حسین مهری، مجید سعیدی، حسین عابدینی و لیلا برخورداری بازیگرانی هستند در فصل پایانی به جمع بازیگران سرزمین مادری اضافه می‌شوند.

سریال سرزمین مادری چهارشنبه‌ها از طریق پلتفرم «تلوبیون» منتشر می‌شود و پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها نیز روی آنتن شبکه سه می‌رود.