به گزارش هنرآنلاین، لی لی عامری گفت: من بیش از ۱۰ سال است، به واسطه علاقه‌ای که دارم تمرکزم را بر روی آموزش هنرهای تجسمی؛ نقاشی و مجسمه بر روی کودکان ۴ تا ۱۲ساله گذاشته‌ام. چون کار کردن با کودکان بسیار لذت بخش است. دنیای کودکان بسیار شاد و سرشار از انرژی است.

او افزود: شیوه کارم برای آموزش هنری پیش رفتن براساس تاریخ هنر است و در کلاس‌هایم در خلال آموزش اصول نقاشی، دوره‌های تاریخ هنر از دوره رنسانس تا دوره مدرن را درس می‌دهم و درباره هنرمندان مهم این دوره‌ها با آن‌ها سخن می‌گویم و آثار هنرمندان این دوره‌ها را به آن‌ها نشان می‌دهم و برخلاف برخی کلاس‌ها به جای این که اثری مقابل آن‌ها بگذارم و آن‌ها وادارم آن را کپی کنند به آن‌ها یاد می‌دهم براساس تخیل خودشان و عناصر پیرامونی‌شان به خلق اثر بپردازند.

او افزود: تا پیش از این دوره آموزشی ام از رنسانس تا باروک را دربر می گرفت؛ اما با توجه به اهمیت دوره مدرن تصمیم گرفتم تا دوره مدرن پیش بیایم. چون در دوره کنونی کودکان به رباتیک علاقه بسیاری دارند، تصمیم گرفتم در این دوره با رویکرد توجه به اهمیت فناوری رباتیک نمایشگاه نقاشی برپا کنیم.

عامری با بیان این مطلب که خلاقیت در واقع تصمیم گیری است؛ گفت: خلاقیت حرکت های منطقه ای مغز را به کار می اندازد. از همین رو استفاده از هر شکلی از حرکت، چه تقلیدی، دیداری و تجسمی ما را یک قدم به کنش خلاقانه نزدیک تر می کند.

عامری ادامه داد: در کلاس‌هایم به شاگردانم زیست هنری را آموزش می‌دهم و مثلا درباره موزه‌ها و آثار مهمی که در خود جای دهم صحبت می‌کنم و برای آن ها انگیزه بازدید از موزه ها را  بوجود می آورم. با این که سن شاگردانم کم است، اما با آن‌ها همواره درباره ارزش هنری آثار صحبت می‌کنم  و برای آن ها انگیزه خرید اثر هنری را بوجود آورده ام. من در کلاس هایم تلاش می کنم هنرمندانه زیستن را به شاگردانم آموزش بدهم.

عامری درباره این نمایشگاه گفت: در نمایشگاه «رد پای فردای رباتیک در تاریخ هنر» که ششمین نمایشگاه شاگردانم است؛ 45 نقاشی و حجم از45 کودک هنرمند چهار تا 12 سال به نمایش درآمده است و بخشی عواید فروش این نمایشگاه به خیریه نیکان اختصاص داده شده است.

او در ابعاد و تکنیک نقاشی‌ها گفت: هیچ محدودیتی برای استفاده از تکنیک برای شاگردانم قائل نبودم، شاگردانم در طول سال نقاشی کرده‌اند و بعد از میان آثارشان برای نمایشگاه انتخاب کرده‌ام.

عامری درباره معیار راه‌یابی آثار شاگردانش به این نمایشگاه را گفت: من در حال حاضر شاگردان بسیاری دارم و نخستین معیارم برای راه‌یابی به این نمایشگاه گذراندن یک دوره یک‌ساله بود و در نمایشگاه های گروهی که از شاگردانم در آتلیه چهارگوش خلق و خیال برگزار می کنم؛ معیارهای سختی می گذارم و این امکان وجود ندارد که هر اثری به نمایشگاه راه یابد، همین سخت گیری ها کمک می کند تا هم برای شاگردانم و هم برای خانواده آن ها به اهمیت و ضرورت برپایی نمایشگاه پی ببرند.

این هنرمند نقاش درباره بازخورد «رد پای فردای رباتیک در تاریخ هنر به روایت کودکان»گفت: استقبال از این نمایشگاه بی‌سابقه بود و چند اثر این نمایشگاه توسط یک مجموعه دار خریداری شد و این اتفاق مهمی است که آثار هنری کودکان هم از قابلیتی برخوردار باشند که  بتوانند به مجموعه های هنری مهم راه یابند.

این هنرمند نقاش خاطرنشان کرد: بزودی نمایشگاه گروهی دیگری از آثار شاگردانم برپا خواهم کرد و چندین عنوان کتاب شعر به همراه نقاشی‌های شاگردانم از سوی نشر هم آواز زیر چاپ است، امیدوارم بزودی منتشر شود.

گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است.