به گزارش هنرآنلاین، کارگاه یک‌روزه‌ «ورکشاپکنون» برای آموزش «طراحی کاراکتر و خلاقیت در طراحی» با همکاری گروه فرهنگ و هنر استان قزوین، توسط حمیدرضا داودی در نخستین هفته از بهمن‌ماه سال جاری برگزار شد.

این ورکشاپ در ادامه‌ مجموعه‌ ورکشاپ‌هایی برگزار شد که پیش‌تر به دعوت دانشگاه‌های مختلف و با عنوان «ویژگی» برگزار شده بود که اکنون در دور جدید برگزاری، تحت عنوان «ورکشاپکنون» برگزار می‌شوند.

در این دور از ورکشاپ‌ها، غیر از خلاقیت در طراحی کاراکتر، حمیدرضا داودی به معرفی قلم‌های دست‌سازی پرداخت که هر شخصی امکان ساخت آن‌ها را بر اساس نیاز و ویژگی‌های مورد انتظار خودش دارد. منظور قلم‌های شخصی است که با وسایل ساده‌ پیرامون قابل تولید هستند و تفاوت آن‌ها به وسعت خلاقیت هر فرد متنوع و متفاوت است.

داودی در مورد بازخورد کارگاه «ورکشاپکنون» و تأثیر آموزش‌ها بر معلمان هنر استان قزوین، بیان کرد: «با توجه به تمرکز بسیار نمایشگاه‌ها و به طور کلی وقایع و رویداد‌های هنری در تهران، بی‌تردید تداوم برگزاری کارگاه‌هایی از این‌دست در شهر‌های دیگر کشور، به برقراری تعادل در تراکم اتفاقات هنری و بهره‌بردن علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران هنر و فرهنگ از رویداد‌های فرهنگی کمک بسیاری می‌کند».

حمیدرضا داودی پیش از این نیز کارگاه‌هایی با موضوعات مشابه به دعوت دانشگاه‌های مختلف در سال‌های گذشته برگزار کرده که «خلاقیت» نقش محوری این کارگاه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. از جمله خلاقیت در طراحی و رویکرد به آن و اساساً اولویت‌دادن به خیال در تولید اثر هنری، خلاقیت در طراحی کارکتر، خلاقیت در ساخت انواع قلم با ابزار هنری که هر هنرمندی با آن اثر هنری خویش را اجرا می‌کند.

داودی معتقد است: «پرداختن به خلاقیت فردی باعث شکل‌گیری ابزار شخصی بسته به نیاز هنر هنرمند شده و در نتیجه آثار بسیاری با بیان و سبک و سیاق شخصی و متنوع‌تر تولید می‌شود».

برگزاری کارگاه‌های «ورکشاپکنون» در سال آینده تداوم دارد و هم‌اکنون داودی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه‌های دیگر از سری «ورکشاپکنون» است.