به گزارش هنرآنلاین به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، در این جشنواره برنامه‌های متنوعی متناسب با ایام جام جهانی اجرا می‌شود و خانواده‌ها به ویژه نوجوانان مخاطبان اصلی جشنواره هستند.

جشنواره «ایران پیروز» از ۶ بخش اصلی بازی‌های گروهی، پویش‌های فوتبالی، غرفه‌های محصولات، فضاسازی هویت ایرانی، اکران و نمایش بازی‌های جام جهانی و اردوی دانش‌آموزی تشکیل شده است. بخش بازی‌ها شامل پنج قسمت لیگ فیفا، بازی‌های رومیزی فوتبالی، فوتبال دستی، چالش‌های فوتبالی و فوتبال آدمکی خواهد بود. همه بازی‌ها به صورت مسابقه برگزار می‌شود و برندگان در هر روز جوایزی دریافت می‌کنند. 

در بخش دیگری از جشنواره «ایران پیروز»، طراحی پویش‌های فوتبالی در دو بخش پویش «#میمیرم_برات» و پویش «جام همدلی» برای فوتبال دوستان صورت گرفته شده است. این پویش‌ها با رویکرد ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای هواداری تیم ملی فوتبال در قشرهای مختلف جامعه بصورت مجازی برگزار می‌شود.

سومین بخش جشنواره ایران پیروز، غرفه‌های متنوعی است که در سه بخش طراحی شده است. غرفه‌های محصولات هواداری که محلی برای عرضه محصولات فوتبالی چون کلاه، پرچم، تی شرت و... است، غرفه فرهنگی با هویت ایرانی که به اسباب بازی و نوشت‌افزارهای فوتبالی اختصاص دارد و غرفه خوراکی که هواداران می‌توانند از این غرفه خوردنی و نوشیدنی‌های مناسب حین تماشای فوتبال را تهیه کنند.

در بخش دیگری از جشنواره، فضاسازی هویت ایرانی در بخش‌های مختلف جشنواره با محوریت نوجوانان انجام شده است. نمایش بازی‌های جام جهانی در مراکز فرهنگی سازمان نیز برنامه دیگری است که برای مخاطبان فوتبال دوست تهرانی تدارک دیده شده است و مخاطبان می توانند با مراجعه به فرهنگسراهای شهر تهران بصورت رایگان از تماشای بازی‌های جام جهانی بهره مند شوند.

آخرین بخش اصلی جشنواره، «اردوهای دانش آموزی» است که در این بخش از ساعت ۹ تا ۱۲ امکان بازدید گروهی در نظر گرفته شده و مدارس با هماهنگی با فرهنگسراها می‌توانند به صورت گروهی در جشنواره «ایران پیروز» حاضر شوند. 

جشنواره «ایران پیروز» از ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۲ در فرهنگسراها و خانه های فرهنگ مناطق ۲۲گانه شهر تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی event.farhangsara.ir مراجعه کنند.