به گزارش هنرآنلاین، نمایش «هناس» با موضوع حمایت از کودکان بی دفاع غزه است که با حمایت مشترک مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و واحد تماشاخانه‌ سیار کانون تولید شده است و در روزهای ۷ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ در نمایشگاه قرآن اجرا ‌خواهد شد.

بر اساس این خبر، نمایش «هناس» (نفس) به کارگردانی صادق کیانی‌مقدم با موضوع آسیب دیدن بچه‌ها در جنگ به‌خصوص کودکان بی‌دفاع غزه و فلسطین، سوریه، عراق، یمن و... اجرا می‌شود.

این اثر روایت مردمانیست که بر اساس سیره، روش و منش زندگانی حاج قاسم سلیمانی همچنان وفادار به اصول مقاومت در منطقه مانده‌اند و رنج‌ها و مصایب‌شان را به جان می‌خرند. روایت مظلومیت کودکان آسیب‌دیده از بمباران شیمیایی جنگ ایران و عراق در دوران دفاع مقدس و بیمارستان المعمدانی شهر غزه و بمباران هوایی رژیم غاصب و کودک‌کش اسرائیل ‌که به شهادت کودکان ختم می‌شود.

بازیگران این نمایش صادق کیانی‌مقدم و شهره دانشیار هستند. دستیار صحنه، موسیقی و افکت راحله حمزه‌ای، دستیار کارگردان و طراحی پوستر را مینا بهرامی‌تبار و ساخت دکور و اکساسوار را علیرضا حسین‌پور بر عهده داشته‌اند.

طرح تناوبی تئاتر در راستای درخواست مراکز هنری و مراکز استان‌ها و با نظارت مستقیم مرکز تئاتر کانون پرورش فکری از میان تولیدات این مرکز اعزام و اجرا می‌شود.

‌نمایش‌های شرکت کننده در این طرح به صورت اجرای صحنه‌ای در سالن‌های شهر تهران و مراکز استان‌ها یا بر روی تماشاخانه سیار کانون در مناطق مختلف استان‌ها اجرا می‌شود. پیشتر این نمایش در استان‌های تهران، لرستان و مرکزی نیز اجرا شده است.

نمایش «هناس» روزهای ۷ تا ۱۱ فروردین ساعت‌های ۲۰ و ۲۱ در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم واقع در مصلی امام خمینی(ره)، بخش هنرهای دینی اجرا می‌شود.

سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان است.