گروه تجسمی هنرآنلاین: کفش‌ها، راکت‌ها، توپ‌ها، لباس‌ها و برخی دیگر از ابزار مربوط به دوران حضور فدرر کبیر در زمین‌های تنیس در یک حراج زنده در لندن به فروش می‌رسد. این حراجی همزمان با رویداد حضوری لندن تا روز ۱۴ جولای در فضای مجازی ادامه می‌یابد و قرار است درآمد آن به بنیاد راجر فدرر برسد؛ نهادی که در حوزه کمک به آموزش کودکان جنوب آفریقا و البته بچه‌های سوئیسی زیر نظر تنیسور سرشناس فعالیت می‌کند.

در حراج حضوری کریستیز لندن ۲۰ قطعه از ابزار و لباس‌های فدرر مربوط به پیروزی‌های او در بازی‌های گرند اسلم چکش می‌خورد اما حراج آنلاین شامل بیش از ۳۰۰ قطعه است و حدود سه هفته هم ادامه خواهد یافت. فدرر درباره انگیزه خود از حضور در این حراجی خیریه گفت: «من از همان روز اول لباس‌ها و وسایلم را به این امید نگه داشتم که یک روز با آنها بتوانم کاری انجام دهم و در دنیا تفاوت ایجاد کنم.»

یکی از قطعه‌هایی که چوب حراج می‌خورد، یک کیف راکت مربوط به رقابت‌های ویمبلدون ۲۰۰۶ است؛ جایی که فدرر در آن رافائل نادال را در بازی نهایی شکست داد و برای چهارمین بار پیاپی قهرمان مهم‌ترین و قدیمی‌ترین رقابت تنیس جهان شد. انتظار می‌رود این کیف ۱۵ تا ۲۵ هزار پوند چکش بخورد. قهرمان سوئیسی سال بعد هم برای پنجمین بار جام قهرمانی ویمبلدون را بالای سر برد و حالا لباس و راکت آن بازی با ۳۰ تا ۵۰ هزار پوند به کریستیز آمده است.

از گران‌ترین قطعه‌هایی که در حراج مربوط به دوران قهرمانی راجر فدرر در کریستیز لندن عرضه می‌شود، یک جفت کفش نایکی امضاشده است و مسئولان حراج‌خانه کریستیز برای آن قیمت ۵۰ تا ۷۰ هزار پوند پیش‌بینی کرده‌اند. انتظار می‌رود از برنامه حراج فدرر رقمی در حدود یک میلیون پوند به بنیاد خیریه راجر فدرر برسد.

Federer3
توپ امضاشده راجر فدرر در رقابت‌های اوپن ۲۰۱۲ مادرید
Federer1
لباس‌های قهرمان سوئیسی در رقابت‌های اوپن فرانسه - رولان گاروس ۲۰۰۹
Federer
راکت‌های راجر فدرر در المپیک ۲۰۱۲ لندن