به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه، پردیس تئاتر شهرزاد میزبان ۱۱ نمایش در آبان‌ ۱۴۰۱ خواهد بود. نمایش‌های «دزدان فروشگاه» امیر فلاح آزاد، «سینگل» مهدی ضیا چمنی، «ویتسک» سینا احمدی، «چای سرخالی» حمید حسین نژاد، «کیستار» عاطفه مقدسی، «قوی‌تر» فرهاد خوشه و «پریش پرزن پاپتی» علیرضا مهران از جمله آثاری هستند که درخواست اجرا در زمان دیگری داشتند و در زمان مناسب اجرای خود را در پردیس تئاترشهرزاد و بوتیک تئاتر ایران آغاز خواهند کرد.

همچنین در این دوره نمایش‌هایی از گلاب آدینه، سیدجلال الدین دری، بابک توسلی، علی خودسیانی، حامد وکیلی و جمعی دیگر از هنرمندان روی صحنه می‌رود.

نمایش «پرده‌خانه» متنی از بهرام بیضایی است که پس از سال‌ها با گروه حرفه‌ای مروارید در ایران روی صحنه می‌رود. گلاب آدینه پیش از این نمایشنامه‌های «سلطان مار» و  «مرگ یزدگرد» از نوشته‌های بیضایی را به صحنه برده و این نمایش که سال ۱۳۶۲ نگارش شده، سومین کارگردانی او از آثار بیضایی است. فروش اینترنتی بلیت این نمایش ۱۵۰ دقیقه‌ای که پس از ۸ ماه تمرین با گروه ۱۰۰ نفری آماده اجرا شده از امروز ساعت ۱۴ در تیوال آغاز خواهد شد.

نمایش «دوستان کمدی» به کارگردانی بابک توسلی که با استقبال تماشاگران مواجه شده است، وارد سومین هفته اجرای خود شد. این نمایش با بازی سیما تیرانداز، بهنام تشکر، معصومه رحمانی و سینا رازانی هرشب ساعت ۲۰ در سالن شماره ۲ روی صحنه می‌رود. این اثر داستان زوج نسبتا مرفهی است که از زندگی تنگاتنگ زناشویی خود خسته شده اند و دنبال دوست می‌گردند…

سیدجلال الدین دری که فروردین امسال با کنسرت نمایش «ترانه های شرقی» و خوانندگی حجت اشرف‌زاده در شهرزاد اجرا داشت، در تازه‌ترین فعالیت خود کنسرت نمایش «کافه عاشقی» را که پیش از این در فرهنگسرای نیاوران اجرا داشت، روی صحنه می‌برد. موسیقی نمایش «کافه عاشقی» با نگاهی نو به داستان لیلی ومجنون به نگارش درآمده و پس از چند بار وقفه از آخر همین هفته اجراهای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز خواهدکرد.

«شبی در طهران» نوشته محمد چرم شیر و کارگردانی شایان مستوفی، «من یک زنم» اثر علی خودسیانی، «مبارک در ژاپن» اثر علی فتحعلی، «فیلادلفیا» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایرانمنش، «کمدی اکتشافات» نوشته امید طاهری و کارگردانی حامد وکیلی از دیگر نمایش‌هایی هستند که از ماه قبل روی صحنه رفته‌اند و در هفته‌های آتی نیز میزبان علاقمندان خواهند بود.

همچنین رپرتوار پاییزی تئاتر کودک و نوجوان آبان‌ماه امسال با عنوان «هدیه سحرآمیز چوپان نیم وجبی!» در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود. این رپرتوار که شامل سه نمایشنامه از قصه‌های خاطره انگیز وجذاب است با نام های «چوپان و چوب جادویی» به کارگردانی محمدحسین داداش‌نیا، «نیم وجبی» به کارگردانی علیرضا دهقانی و «هدیه سحرآمیز» به کارگردانی مهدی خجستگی هر روز در سالن‌های شماره ۲ و ۳ پردیس شهرزاد در ساعت‌های ۱۷ و ۱۸ برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.