به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، آثار نمایشی بخش ملل جشنواره بیست و هفتم معرفی شدند. در این بخش ۳ نمایش از کشورهای ارمنستان، ترکیه و یونان به روی صحنه خواهند رفت و کارگاه آموزشی نیز از سوی ۲ هنرمند ایتالیایی در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار خواهد شد.

دبیرخانه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، آثار بخش ملل را به ترتیب حروف الفبا به این شرح اعلام می‌کند:

۱-      نمایش «افسانه شاه لیر و سه دخترش» به کارگردانی ایرینا بویکو از یونان

۲-     نمایش «کروکودیل» به کارگردانی آغاسی ملکونیان از ارمنستان

۳-      نمایش «مکبث در آشپزخانه» به کارگردانی بوراک تامدوغان از ترکیه

همچنین کارگاه «ایجاد ماسک‌های کاغذی» توسط، دیانا کوستا و پابلو دوران، از کشور ایتالیا در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.

 آغاز پیش فروش بلیت‌های بیست‌ و‌ هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

امکان تهیه بلیت برای سانس‌های بعد از ظهر مجتمع فرهنگی هنری بوعلی، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی و تالار فجر در سایت تیوال فراهم شده و به منظور بهره‌مندی عموم مردم از نمایش‌های جشنواره، بهای هر بلیت 10 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

تمامی سانس‌های سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید مظاهری شهر مریانج به صورت رایگان در اختیار مردم این شهر قرار می‌گیرد که ساز و کار تهیه بلیت برای این سالن به زودی اعلام می‌شود.

بخشی از سانس‌های صبح سالن‌ها هم به صورت رایگان برای حضور دانش‌آموزان در اختیار آموزش و پرورش قرار  خواهد گرفت.

 علاقه‌مندان به تماشای نمایش‌های جشنواره بیست‌و هفتم برای تهیه بلیت صرفا باید از طریق سایت تیوال به نشانی  www.tiwall.com اقدام نمایند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، یکم تا ششم تیرماه به دبیری‌امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنر‌های نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهاد‌های استان همدان، با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.