به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، امیرحسین شفیعی با بیان این خبر گفت: ما در طول حیاتِ تئاتر موسوم به دفاع مقدس و مقاومت، در سراسر کشور بارها شاهد آثاری بوده‌ایم که بازتولید شده‌اند و شاید امروزه دیگر کارکرد روزهای اولیه خود را چه در بیان و فرم اجرایی اثر و چه در مضمون و محتوا  نداشته باشند؛ لذا ما برای برطرف کردن این کاستی در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، به دنبال بالابردن کیفیت آثار هستیم و برای نیل به این هدف در فراخوان تأکید ویژه‌ای بر اورجینال بودن و تازه بودن آثار و نمایشنامه‌های ارسالی داشتیم.

شفیعی افزود: ما در جشنواره امسال  به دنبال بالا بردن کمّی تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نیستیم و برای دست‌اندرکاران و سیاست‌گذاران جشنواره، کیفیت آثار بسیار مهم و ضروری است.

وی در مورد تمدید ارسال آثار گفت: بدین منظور و با توجه به اهمیت موضوع و درخواست‌های مکرر هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر مقاومت، مهلت ارسال آثار تا پانزدهم تیرماه تمدید شد تا دوستان و علاقه‌مندان بیشتری بتوانند آثار نیمه تمام و جدید خود را در سامانه جشنواره ثبت کنند.  

مدیر تماشاخانه سرو در خاتمه گفت: ما در آستانه چهلمین سالگرد هشت سال حماسه ماندگار دفاع مقدس هستیم و  این روزها شاهدیم که مقاومت و پایداری به عرصه‌های دیگر نیز تعمیم یافته و از نظر مضمونی و محتوایی گسترش پیدا کرده است. بنابراین امروزه در تئاتر مقاومت و همچنین در جشنواره هفدهم مقاومت نه تنها بحث دفاع مقدس، بلکه حوزه فعالیت‌های مدافعان سلامت، مدافعان حرم، شهدای فناوری هسته‌ای و علمی، شهدای حوزه محیط‌بانی و محیط زیست، مدافعان حوزه مرزبانی و امنیت و دفاع از کیان جغرافیایی ایران عزیز و ... نیز دارای جایگاه و موضوعیت است.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.