به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، محمد روح‌الامین طراح و مدیر هنری و هویت بصری جشنواره درخصوص طرح نشان جشنواره گفت: در طراحی این نشان سعی کردم با بهره‌گیری از گزاره‌های مرتبط با مفهوم پایداری و مقاومت و تلفیق آن با صحنۀ نمایش، ارتباط معنوی ایستادگی و پیوند آن با هنر فاخر نمایش را در معرض دید مخاطبان قرار دهم. طراحی 5 سرو، که در نقطۀ مرکزی آن سرو رشیدتری با رنگ سرخ به عنوان نماد شهید جلوه‌نمایی می‌کند، موضوع و تم اصلی این نشان می‌باشد، که در واقع تمثیلی از وجود مقدس و مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان نماد تاریخی و الگوی مقاومت در برابر ظلم و ستم است.

روح‌الامین افزود: این نشان ابتدا با تکنیک طراحی با دست (hand writing) اجرا شد و سپس توسط نرم‌افزارهای تخصصی مربوطه به این شکل، نهایی شد. طراحی عنوان جشنواره نیز، با استفاده از خط کوفی بنایی، که از جمله خطوط سنتی در معماری ایرانی اسلامی است استفاده شده که متناسب با اجزای بصری نشان استفاده شد.

گفتنی است این نشان توسط دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، محمد روح‌الامین طراح و گرافیست و جمعی از مدیران بخش‌های این جشنواره رونمایی شد.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاترمقاومت با دبیری حمید نیلی و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.