به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نمایش "فرشته تاریخ"، اجرای این نمایش تا 17 مرداد ماه در مجموعه تئاترشهر ادامه داشت، اما به دلیل به دلیل برپایی جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی، امکان تمدید این نمایش در تئاتر شهر وجود نداشت و به همین دلیل ادامه اجرای آن به تماشاخانه ملک منتقل می‌شود و با توجه به استقبال تماشاگران پس از ۸ اجرای فوق‌العاده در این تماشاخانه به مدت سه شب دیگر تا ۴ شهریور به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش "فرشته تاریخ" تازه‌ترین اثر محمد رضایی‌راد–نمایشنامه‌نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر- است که از ابتدای تیرماه در سالن چهارسوی تئاترشهر روی صحنه رفته است و از نخستین شب اجرا، با استقبال چشمگیر مخاطبان تئاتر و فلسفه مواجه بوده است و در حال حاضر، پیش‌فروش بلیت روزهای پایانی اجرای این نمایش در تماشاخانه ملک، از طریق سایت "تیکت" در جریان است.

"فرشته تاریخ" یازدهمین نمایش گروه تئاتر خانه به سرپرستی محمد رضایی‌راد است که با رویکردی آزاد به روایت آخرین شب از زندگی "والتر بنیامین" فیلسوف شناخته شده آلمانی می‌پردازد.

والتر بنیامین، از چهره‌های ماندگار تاریخ فلسفه در قرن بیستم است که با وجود عمر کوتاه و مرگ زودهنگامش، تاثیر عمیقی بر بسیاری از روشنفکران، هنرمندان و نظریه‌پردازان پس از خود داشته است.

اندیشه‌های بنیامین سپهر وسیعی از موضوعات گوناگون، از فلسفه "تاریخ" و "زبان" گرفته تا "هنر" و "زیبایی‌شناسی" را در برمی‌گیرد. در عرصه تئاتر نیز، گذشته از اثر مشهور او دربارۀ "خاستگاه نمایش سوگوار آلمانی"، می‌توان به دوستی نزدیک و ارتباط فکری عمیق بنیامین با برتولت برشت - شاعر و نمایشنامه‌نویس و نظریه‌پرداز آلمانی- اشاره داشت که در مقالات گوناگون وی درباره آثار برشت نمود یافته است.

در این نمایش بازیگرانی چون میلاد رحیمی، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد شجره، سینا کرمی، سینا بالاهنگ، رزیتا علیزاده، داوود پژمان‌فر، فرنوش نیک‌اندیش، جاوید قائم‌مقامی، ستاره بذرافشان، سعیده فاضلی و ابوالفضل ابهر به ایفای نقش می‌پردازند و سمانه حسینی (طراح لباس)، شایلان عشایری (طراح صحنه)، کسرا پاشایی (طراح صدا و موسیقی)، علی شیرخدایی (طراح ویدئو)، علیرضا کی‌منش (مشاور حرکت)، لادن مهران‌زاده (طراح عروسک) و رضا خضرایی (طراح نور)به عنوان گروه طراحان این نمایش را همراهی می‌کنند.

نمایش "فرشته تاریخ" تا ۴ شهریور در تماشاخانه ملک واقع در خیابان شریعتی، خیابان ملک (نرسیده به خیابان بهار شیراز)،‌ نبش خیابان وزوایی، پلاک ۱۳  روی صحنه می رود.