سرویس تئاتر هنرآنلاین: "مودیلیانی"، "کمدی بیوه نویسنده فقید در مضرات دخانیات"، "بولدوزر"، "معجزه عشق"، "خانه برنارد آلبا"، "دیوار"، "شغال"، "ورود خانم‌ها ممنوع"، "باغ آلبالو"، "ملاقات مرد دوزخی"، "اکثریت"، "هشت خوان"، "خاموشخانه"، "آهسته با گل سرخ"، "تنها چیز قطعی"، "بچه گرگ‌ها"، "درخت سیب گناهکار نیست" و "فاندو و لیز" 18 اثر نمایشی هستند که در هفته آخر مهرماه و آغاز آبان ماه در تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی پایتخت به روی صحنه آمدند. به روال هر هفته مروری داریم بر آثار نمایشی که در تالارهای نمایشی تهران به روی صحنه هستند: 

 

مجموعه تئاترشهر

"خاتون" عنوان اثر نمایشی نوشته و کار حسین عالم بخش است که ساعت 20:00 با بازی عطیه غبیشاوی، شهرام عبدلی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، سیروس اسنقی، علی برجی و کریم اکبری مبارکه در تالار اصلی این مجموعه اجرا می‌شود.

سالن قشقایی این مجموعه ساعت 19:15 میزبان نمایش "نقاشی اشر" به نویسندگی محمدحسین معارف و کارگردانی فریبرز کریمی است و مونا احمدی، آوا درویشی، آوا شریفی، مهسا طهماسبی، نوید فیاض، جاوید قائم‌مقامی و فرزاد نام‌آور بازیگران این نمایش هستند.

"خاموشخانه" به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور از چهار آبان ماه ساعت 18 در تالار سایه این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران این نمایش شیوا مکی نیان و بنیامین اثباتی هستند.

نمایش "ابوالهول" به نویسندگی علی شمس و کارگردانی داوود پرحمزه ساعت 18 در پلاتو اجرا این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن خشایار قائدرحمتی، مژگان طاهرپور، دانیال شاهسون، کمال اصغری، امیرعلی احمدی و داوود پورحمزه هستند.

تماشاخانه ایرانشهر

نمایش "نام‌برده" به نویسندگی کیوان سررشته و طراحی و کارگردانی علی اصغر دشتی ساعت 21 در سالن استاد سمندریان این مجموعه اجرا می‌شود و آتیلا پسیانی، نگار جواهریان، پانته‌ا پناهی ها، علی باقری، اصغر پیران، رامین سیار دشتی، ایلناز شعبانی و حمید حبیبی فر در آن ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "سیزیف" ساعت 18:30 در سالن استاد سمندریان به روی صحنه است. این اثر نمایشی به نویسندگی صادق گلچین عارفی و کارگردانی محمد برهمنی و با نقش‌آفرینی :مهدخت مولایی، اسماعیل گرجی اجرا می‌شود.

پردیس تئاتر شهرزاد

سامان خلیلیان از 25 مهر ماه ساعت 20، "عنداز مطالبه" به نویسندگی مرتضی شاه کرم را در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه دارد. پروا آقاجانی، ابتسام بغلانی، جواد پولادی، آتیه جاوید، حسام‌خلیل نژاد، محمد زوار بیریا، مرتضی شاه کرم، الهه شه پرست، احمد صمیمی، سلمان فرخنده و سید علی موسویان در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش "کمدی بیوه نویسنده فقید در مضرات دخانیات" به نویسندگی و کارگردانی مقداد اسلامی ساعت 20:30 در سالن شماره سه این پردیس تئاتری به روی صحنه است و بازیگران آن بهاره رهنما و مقداد اسلامی هستند.

سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد ساعت 17:45 میزبان نمایش "خانه برنارد آلبا" است. این اثر نمایشی نوشته گارسیا لورکا و کار فرشاد یاری است و بازیگران آن شیرین سامی، بهاره سعیدی، مرسده جهانی، مرجان متقی، شبنم اسکندری، سارا مقربی، فاطمه رحمانی، ملیکا جعفری پور، مریم شعبانی و یوکابد موسوی هستند.

نمایش "دیوار" به نویسندگی غفور شکوری اصل و کار حامد رحیمی نصر و نادر علیمردانی ساعت 19 در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است.

عمارت نوفل لوشاتو

نمایش "استیو جابز" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنجبر ساعت 20:45 در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن فرزین محدث و مهران رنجبر هستند.

"مادر مانده" نوشته حمیدرضا آذرنگ و کار محمدحسین تفریشی از اول آبان ماه ساعت 21:15 در این تماشاخانه اجرا می‌شود و عارفه نظامی، فهیمه اسماعیلی پور، نیلا قبادی، محمد علی وزیری، مجید حداد، نگین خسروآبادی و امیر محمد عیسی زاده در آن ایفای نقش می‌کنند.

"مثل شلوار جین آبی" نام اثر نمایشی به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری احسان گودرزی است که ساعت 19:30 در سالن شماره یک این مجموعه اجرا می‌شود. تهیه‌کننده این نمایش که برگزیده چهارمین فستیوال مونولیو در سال 92 بوده است و تاکنون در تئاتر مستقل، سالن استاد انتظامی و تماشاخانه دا اجراهایی داشته، رامبد جوان است.

"دقیقاً 9 سال و 3 سال و 3 ماه و 20 روز پیش کجا بودی؟"  نام نمایشی به نویسندگی، طراحی، کارگردانی و بازی سید فرشاد هاشمی است که ساعت 18:30 در سالن شماره 2 این مجموعه به روی صحنه است.

نمایش کودک و نوجوان "جادوی پاهای من" عنوان اثری است که پنجشنبه و جمعه‌ها ساعت 16:30 در این تماشاخانه به روی صحنه می‌آید. کارگردان‌های این نمایش زهرا شایان فر و سیاوش قلعه رودی هستند و  بازیگران آن شهرام نیک کار،فرهاد شکرالله زاده، منیر چراغی، فاطمه رستمی،سهند آدم عارف، عاطفه بدیعی،امیر شیخ زاده، فرزانه کاظمی، خورشید شایان فر  و خرداد شایان فر.

"تنها چیز قطعی" اثر دانکن مک لین، ترجمه نورا موسوی‌نیا به کارگردانی سعید شیشه‌گر ساعت 19:45 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود و بازیگر آن مهرشاد شهسوار حقیقی است.

 تئاتر مستقل تهران

"در وقت مقرر" عنوان اثر نمایشی است که ساعت 19  در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن سارا زینلی، اسماعیل خزائی و رضا عموزاد هستند.

این تماشاخانه ساعت 17 پذیرای نمایش "زمان صفر مطلق" است. نویسنده و کارگردان این نمایش امیر باباشهابی است و بازیگران آن کاظم موسوی و امیر باباشهابی هستند.

نمایش "فیل در تاریکی" به نویسندگی محمد زارعی و کارگردانی مهرداد مصطفوی ساعت 21 در تئاتر مستقل روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی ابراهیم عزیزی، آیدین بهاری، آوا شریفی، پرهام یداللهی، امیر جنانی و پویا پورامین هستند.

تالار هنر

نمایش "شاپرک‌ها در خیابان" به نویسندگی گیتا داودی و ناصر آویژه و با طراحی و کارگردانی ناصر آویژه ساعت 19:20 با بازی ناصر آویژه، رها آویژه، ایلیا زمانى‌نژاد، آروین بذرافشان، اصغر فریدى‌ماسوله، امین نیک‌پنجه، محمدحسن درباغى‌فرد، مهبد فیضى، سامان میرحسینى، سیروان امینى، عرفانه سراى سرور، ماهک فتاح پور، روجا نجف زاده، آساره هداوند و باصداى رضا بابک در این تماشاخانه به روی صحنه است.

مهدی فرشیدی سپهر نیز ساعت 20:30 نمایش کودک و نوجوان "پدران" را در این تالار نمایشی اجرا می‌کند. بازیگران این نمایش به ترتیب سن مانلی نفر (4سال)، ونوس شمس (7)، هلیا و هستی هاشمی (13)، آریانا کیهانفر(13)، ماهک بدرخانی (13)، ارغوان دماوندی (14)، هانا صراف (15)، نفس صادقی (17)، سکینه و نرگس محمدی (17 و 18)، الاهه نوری (25)، حمیدرضا گودرزی (27)، مریم رادپور(28)، شیما لطیفی (29)، میلاد محمدی (31)، معصومه آرواز(31)، خالق استواری (33)، شراره طیار (35)، فهیمه باروتچی (35)، گیتا صالحی (35)، مریم آشوری (36)، هدیه حاج طاهری (37)، سعید ابک (38)، مهرداد باقری (40)، هادی ولی‌لو (41) و محسن صادقی(47) و راوی "پدران" نادیا قمری است.

خانه نمایش مهرگان

نمایش "مرگ یزگرد" اثر بهرام بیضایی به کارگردانی سنا نعمتی ساعت 22 در سالن شماره دو این خانه نمایش به روی صحنه است و بازیگران آن نغمه طوسى، لیلا میر حسینى، هامون خان محمدى، پویا پور همدانى، افشین کامیاب فرد، حمید رکنى و بردیا رعیت زاده هستند.

"دردونه" نام نمایش کودک و نوجوان است که ساعت 17 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. نویسنده این نمایش مریم عسگری و مجید علم بیگی و کارگردان آن مجید علم بیگی است و بازیگران آن مریم عسگری، مائده قدیری، محمد حسین آذرگون، امیر جوشقانی، ملیکا عباسیان و مجید علم بیگی هستند.

نمایش "فاندو و لیز" به نویسندگی فرناندو آرابال و کارگردانی هوشمند هنرکار ساعت 19:15 در سالن شماره یک این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن پرستو کرمی، میثم یوسفی، مهناز غمخوار، علی طاهری، سیاوش خادم حسینی و هوشمند هنرکار هستند.

"مرثیه‌ای برای آقای ع" عنوان اثر نمایشی اجتماعی است که ساعت 19:30 در سالن شماره دو خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود و بازیگران آن مهدی حسینی، وحید حافظی، سمیرا آقایی، عقیل تقی زاده و سامان هاشمی هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: خانه‌ای قدیمی در پایین شهر تهران که یکسری افراد بزهکار در آن خانه زندگی می‌کنن و یه نویسنده و معلم که تازه از شهرستان به تهران آمده در این خانه مستاجر می‌شود که یکسری اتفاقات در ایام محرم رخ می‌دهد که منجر به ..

همچنین نمایش تراژدی "مده آ" عنوان اثری به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی حسینی است که ساعت 22:30 با بازی و اجراگری آنا زارع و علی حسینی در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. این اثر داستان ایزد بانوئیست که در پی خیانت همسرش، برای انتقام از او دو فرزندش را می‌کشد.

"دل سگ" نوشته محمد یعقوبی براساس رمان دل سگ اثر میخائیل بولگاکوف به کارگردانی آیلین کیخایی ساعت 19 در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. کیوان محمودنژاد، ایمان اصفهانى، عاطفه جلالى، سپیده جعفرى، سارا باقرى و آیلین کیخایى بازیگران این نمایش اجتماعی هستند که داستان آن درباره پروفسوری مشهوری است که سگ ولگردی را به انسان تبدیل می‌کند.

نمایش کودک "موش+گربه" نوشته حسن حامد و به کارگردانی زری طالبی ساعت 17:30 به روی صحنه است و بازیگران آن سارنگ بهمنی (پیشی الشعرا)، فرناز جهانسوز (شاه گربه‌ها)، فرزانه شجاعی (نقاش باشی)، الهام فرج پورمقدم (پیک موش‌ها)، آذین فولادوند (شاه موش‌ها)، علیرضا فتحعلیان (موش عاشق)، یکتا افشار (بچه موش)، امیر ابراهیمی (موش رپر) و راضیه رفیع زاده (افسانه) هستند.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران

نمایش "نزدیک و نزدیک تر" نوشته و کار امیرعطا جولایی ساعت 18:30 در سالن استاد انتظامی اجرا می‌شود و ایوب آقاخانی، امیرعطا جولایی، مصطفا لطیفی‌خواه، نگین یراقی‌فرد، سحر طاهرخانی بازیگران این درام اجتماعی هستند.

"ایست... گاه بعدی" عنوان اثر نمایشی است که ساعت 20:30 در این تماشاخانه به روی صحنه است. نویسنده آن هما پارسایی سرشت و کارگردانش احمد صمیمی است و هما پارسایی سرشت، ایمان نظیفی، ندا کریمی، احمد صمیمی و امین وحیدی پور در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تماشاخانه دیوار چهارم

نمایش "شغال" به نویسندگی و کارگردانی سجاد قاطعی از اول آبان ماه ساعت 22:30 در سالن اصلی این مجموهه اجرا می‌شود و بازیگران آن سجاد قاطعی،نوا یاوریان و امید دربان هستند.

"کندو" نوشته مهدی مشهدی کاظمی و ماهانا نریمانی و با طراحی و کارگردانی مهدی مشهدی کاظمی ساعت 17:30 در تماشاخانه دیوار چهارم به روی صحنه است و  مهدی مشهدی کاظمی، پویان یحیی پور، ماهانا نریمانی، تینا تیماج چی، ایمان ده یادگاری، عباس رضایی، سجاد غفاری و فرهنگ زرگرباشی در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

سالن اصلی این تماشاخانه ساعت 19:15 پذیرای نمایش "جنگ تمام شد" است. این نمایش اجتماعی به نویسندگی، دراماتورژی و کارگردانی آرش اشاداد و بازی علی جهانجو نیا، محمد رضا محمودی، امید اوالیی، امین جوادی، میالد محمدی پور، محمدامین پازوکی و زینب فرحزادی اجرا خواهدشد. همسرایان نمایش "جنگ تمام شد" الهه غفوری، نگین صدر، پارمیدا زارعی، بهار صبوریان، مهرانا عیسی پور، پانیذ جعفری و رها امامی هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: آفریقا توسط سفید پوستان احاطه شده، چهار سیاه پوست شورشی طراحی می‌کنند و  ...

نمایش "بولدوزر" به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی از یک آبان ماه ساعت 21 با بازی شبنم قلی خانی، پویا امینی، ایمان اشراقی، صحرا اسدالهی، نادر نادرپور، جوانه دلشاد، لیلا ایرانی، روشنک رضایی مهر، گل ناز عباسی، امیر تیموری، راحیل بدیعی در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است.

"معجزه عشق" نوشته و کار حسن رئیسی از اول آبان ماه ساعت 19:30 در سالن اصلی این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن حسین میرزائیان، محسن رنجبر، یاسمن پور محمودی، بهار مظفری، کاظم محمدی، علی روح نواز، مهرداد اقبالی، میثم آرین نژاد، راشین عرب زاده، شهرزاد ارسلان و زهرا کریمی هستند.

تئاتر مولوی

نمایش "روز پزشک" نوشته و کار فرزام رنجبر ساعت 19 در سالن کوچک این تالار نمایشی با بازی امیر نوروزی، مهناز ذبیحی و غزل شجاعی به روی صحنه است.

"لوله" به نویسندگی و کارگردانی علیرضا اجلی ساعت 18 در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن محمدرضا آبادی، ارغوان راستی، ابراهیم عبدی، مصطفی عطری، زهرا فضل اله، یاسمن وفایی و حسین یوسفی هستند.

"خدایگان" اثر وودی آلن، ترجمه شهرام زرگر به کارگردانی رحمت امینی ساعت 20 در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است. بازیگر این نمایش وحید آقاپور، سارا اللهیاری، نسیم تاجی، نوید جهانزاده، ابوذر ساعدی، عرفان صفری، سام کبودوند، رضا غیور، نازنین میهن، پژمان یاوری، فرزین محدث، لاله ابراهیمی، فهیمه احمدلو، مهدی آذربخش، رها آرشید، هیوا امینی، حسین حیدری، رضا دشتکی، دانیال رنجبران، مریم سرهانی، اشکان شریعت، احمدرضا فلاح، مهشید معتمدی، فاطمه مینابیان، سمیرا نجاری، ماهورا نیکو و فاطمه هنرور هستند.

تالار حافظ

نمایش مستند داستانی "آوانتاژ" نوشته کامران شهلایی و کارگردانی کامران شهلایی و محمد لارتی ساعت 18:30 در تالار حافظ اجرا می‌شود. این اثر روایتی نامتعارف و غیر خطی از زندگینامه یک فوتبالیست و اتفاقاتی که منجر به حذف این بازیکن از ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در دهه شصت شده است. بازیگران نمایش "آوانتاژ" الهام نامی، امین وحیدی پور، رضا بهرامی، ابوذر ساعدی، شادی صیادی، ترانه کوهستانی، احمد جعفری، آرزو کریمی زند و ایلیا بکریان هستند.

"هامان کشان" به نویسندگی عباس عبدالله زاده و کارگردانی علیرضا مهران ساعت 21:30 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود و بازیگران آن امبیز امینی، یزدان فتوحی، احمد داوودی، فرنوش نیک اندیش، مهرناز افلاکیان، پرستو علیزاده، فرشاد مجرب، مجید رمضان نسب، حسنا قنبری، یاسمن جعفری، عاطفه غضنفری، حاتمه واحدی احسان سخی، امیر داوود آبادی، بهار محمدی، الهه محمدی، پگاه شریفی، آیلا شجری، آیناز شجری، سارینا سیفری و یزدان فتوحی هستند.

تئاتر باران

نمایش "مسئله غامض" ساعت 21 در تئاتر باران اجرا می‌شود. این نمایش نوشته تام استوپارد، ترجمه سمیرامیس بابایی به کارگردانی سیاوش رفیعی است و بازیگران آن دنا تارفی، سیما حقی، باران خسرونژاد، آریاز ذوالفقاری، سارا مرادی، علی شیری، محسن عزیز، امیرحسین غمخوار و صبا ورشاوری هستند.

"دلفین‌ها" نام اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی محمد خداوردی و دراماتورژی حبیب اله دانش است که ساعت 17 با بازی گلناز مرادی، صفورا مناف زاده، مرسده افشار و عباس علیرضا  در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

تماشاخانه شانو

نمایش "درخت سیب گناهکار نیست" نوشته سعید آلبوعبادی و کار سهند جعفری از دوم آبان ماه ساعت 18:30 با بازی عطیه بابایی، میلاد رضایی، محمد خراسانی، مهتاب امیرکافی، نوید آقاجانیان و هانیه مردانی در این تالار نمایشی به روی صحنه است.

این تالار نمایشی ساعت 17 میزبان نمایش "در ستایش جنگ" با کارگردانی شادی جلیلیان است و بازیگران این نمایش سارا آجرلو، رها امامی، بیتا اکبری، سارا اولیایی، زهرا بیات، رزا رضوانی زاده، آتنا سماوات، فاطمه شکورلو، عارفه شورج، ثمین طاهری، الیکا علی ناصری، کیمیا عوض آبادیان، ریحانه فرزانه یکتا، آوا کاوری، عسل کریمی، مهسا مانی، سایه متجلی، کیمیا محبوبی، آرمینا محمودی، سارا مشعوف، هانیه مولایی، سارا ویسی، ریحانه هزاوه و فرشته یزدانی هستند.

"باغ آلبالو" نوشته آنتوان چخوف، ترجمه و کار قطب الدین صادقی از اول آبان ماه ساعت 20:00 در این تماشاخانه اجرا می‌شود و ایمان اسدی، دلبر انوشی، رضا برزن، صبا بهرامی، نیما جمالی، حامد دلیریان، هانیه سعیدی، صدف صدیق زاده، سپیده طاهری، اهورا علیزاده، نگار فریدی، آرمان متین نیا، آرمان میرزایی و محمدحسین هادی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "نانوشته" به نویسندگی و کارگردانی رومینا ایلمک فروش ساعت 21 در این مجموعه تئاتری به روی صحنه است و بازیگران آن حامد بدیعی، ملیحه رحمانی، حامد کاویانی نسب، هدی کاویانی نسب، مسعود عبدزاده، حمید مقدم و رامین یحیی زاده هستند.

خانه موره استاد عزت الله انتظامی (قیطریه)

تالار نام آوران ایران این تماشاخانه ساعت 20:30 میزبان نمایش "هیاهو در خفقان" نوشته و کار اشکان ابگون است. این اثر نمایشی با بازی اشکان آبگون و نیما تبریزی اجرا می‌شود.

"دانه سحرآمیز" نوشته و کار میترا کریم‌خانی ساعت 18 در این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران این نمایش کودک و نوجوان نرگس صفامنش، راشین رضایی، مهدیه محرابیان و شقایق رازانی هستند.

نمایش "کافه پولشری" اثر آلن وتز و به کارگردانی و بازی الهام پاوه نژاد ساعت 20:30 در کافه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی اجرا می‌شود. این اثر عاشقانه که داستان زنی‌ست که به تنهایی یک کافه را اداره می‌کند، پیش از این در پردیس تئاتر شهرزاد اجراهای موفقی داشته است.

برج آزادی

نمایش "دمی در بازار هیزم فروشان" ساعت 20:15 در سالن اصلی برج آزادی به روی صحنه است. نویسنده این اثر نمایشی علیرضا حنیفی و کاگردان آن محمدشایان طهماسب‌پور است و علی عبادت طلب، علیرضا حنیفی، آیه قبادیان، محمد جواد بشارت، امید رهبر، الهام ملک مختار، آرمین مزین، میثم محب الهی، محمد جواد آقایی، سمانه ابن علی، ستایش راعی، مهشید زبردست و.... بازیگران آن هستند.

همچنین نمایش "بچه گرگ‌ها" نوشته نشمینه نوروزی و کار نرگس هاشم‌پور ساعت 18:15 در در شرقی برج آزادی به روی صحنه است و بازیگران آن مرصاد بورقان، سپندار اعلم، مهدی قربانی، هدیه اصفهانی، حیان مدیر روستا، آرمیتا حرمتی، یاسمن عدل، جمیله صفائی، اطهر نگهبانی، میلاد افواج، علی اصغر حسینی و نورا محمودی هستند.

عمارت روبرو

نمایش "درخت میشم میوه میدم برات انجیر" نوشته سیاوش حیدری و کار و بازی کیوان محمدی ساعت 18:30 در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

"اکثریت" به نویسندگی و کارگردانی پدرام صمدی از سوم آبان ماه ساعت 20:30 در این عمارت به روی صحنه آمده است و بازیگر این اثر نمایشی کیوان کاوند است.

موسسه فرهنگی هنری گندم

نمایش "هشت خوان" نوشته و کار ستاره فخاری از 29 مهر ماه ساعت 19:30 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود و بازیگر این اثر نمایشی ستاره فخاری است.

موسسه فرهنگی هنری گندم ساعت 18 پذیرای نمایش "رئال" نوشته عاطفه کوشکی و کار امیر عبادی است و بازیگران آن شیدا رزم شعار، علی پیله ور و امیر عبادی هستند.

اداره برنامه‌های تئاتر

"مودیلیانی" نام نمایشی به نویسندگی مهسان عطایی و احسان بدخشان و به کارگردانی غلامرضا یزدانی است که از 29 مهر ماه ساعت 18 در اداره برنامه‌های تئاتر اجرا می‌شود و بازیگران آن ارسلان نوروزی، مهسان عطایی، کامران طاهری، هادی شبانی، محسن ابوالفتحی، نکیسا نوری، هانیه وزیر پناه و مصطفی کزازی هستند.

نمایش "ورود خانم‌ها ممنوع" نوشته آرش عباسی و به کارگردانی سیاوش جامع از اول آبان ماه ساعت 19:45 در این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن سیاوش جامع، مهدی رحیمی سده، حامد شیخی، حمید فتوحی، سپیده ساعدی، مسعود رمضانی و نگار نوراد هستند.

از حوزه هنری، سه نقطه و استاد مشایخی تا وحدت، کانون، سنگلج، سرو، نیاوران، محراب و ایران تماشا

مارال قادری نمایش "آغاز فصلی سرد" را ساعت 18:15 در تماشاخانه ماه حوزه هنری به روی صحنه آورده است. بازیگران این نمایش میترا دهقانی.تکتم شاه تقی و مارال قادری هستند.

"همه پروانه‌ها در صورت امکان خونتان را با خوشحالی می‌مکند" عنوان نمایشی است که ساعت 19:00 در سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه اجرا می‌شود. نویسنده این نمایش امیرعلی ابراهیمی و کارگردان آن سینا آذربایجانی است و بازیگر آن نیز امیزعلی ابراهیمی است.

"روایت سرکشی رخش رام رستم" نوشته و کار رضا بیغشی ساعت 20:30 در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به روی صحنه است و بازیگران آن زهرا مبهم و رضا رسولی پور هستند.

نمایش "می سی سی پی" به نویسندگی و کارگردانی همایون غنی زاده ساعت 19:30 در تالار وحدت به روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی ویشکا آسایش، بهرام افشاری، سجاد افشاریان، سیامک صفری، داریوش موفق، همایون غنی زاده، امیر احمدزاده، ایمان فتاحی، سامان قاسمی و هومان محمد حسینی هستند.

"کلوچه‌های خدا" به کارگردانی آرش شریف زاده عنوان اثری مخصوص گروه سنی کودک و نوجوان است که ساعت 17:30 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان اجرا می‌شود و بازیگران آن احمدخیرآبادی، پرویز حاجی زاده،حمیدرضا حسینعلی، مریم علی نیا، نیره حاجیان، پریسیماه بنماران و نگین تقوی راد هستند.

"آهسته با گل سرخ" نوشته اکبر رادی و کار هادی مرزبان ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود و حبیب اسماعیلی، محمد حاتمی، میترا حجار، سام قریبیان و فریبا کوثری در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تماشاخانه سرو از 2 آبان ماه ساعت 18:30 میزبان نمایش "ملاقات مرد دوزخی" کار امیر امیری است و گووان مهر اسماعیل پور، سید سامان جعفری، پوریا فرجی، محمد رضا عزیزی، مهشاد بهبودی، فریاد جودی، مریم احمدی، سوسن بخشی پریسا سیاوشی، زهرا بهاری و بهار سیدنا در آن ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "خرس" ساعت 20 در سالن گوشه نیاوران اجرا می‌شود. این نمایش نوشته آنتوان چخوف، ترجمه سروژ استپانیان و کار احسان ناجی و سحر پرتوی کیان است و بازیگران آن حامد شریفی، مریم جعفری و پوریا عبدی هستند.

سالن اصلی تالار محراب ساعت 19:30 میزبان نمایش "تروکاژ" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی پور است. این اثر اجتماعی که داستان آن در دهه پنجاه می‌گذرد برگزیده ششمین جشنواره تئاترشهر است. بازیگران "تروکاژ" سوده ازقندی، فرشته فرشاد، محمد طیب طاهر، یوحنا حکیمی، حامد قریشی، معصومه عزیزمحمدی و علی ابراهیمی هستند.

نمایش "آنالیز" نوشته عدالت فرزانه و کار امید اسدی ساعت 20:30 در تماشاخانه ایران تماشا به روی صحنه است و بازیگران آن رضا زنده جاه، افسانه بخشی فرد، علی حیدرى، پانیذ ملکی، فرشته سراج، سارا نظری، ایدا متقیان و آرمینا عباس زاده هستند.