به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری هفدهمین جشنوارهنمایش عروسکی تهران - مبارک اولین نوبت بازدید از موزه اپرای عروسکی گروه تئاتر "آران" امروز یکشنبه 4 شهریور ماه با حضور تعدادی از مهمانان داخلی و نیز گروه تئاتر افغانستان که در بخش بین‌الملل جشنواره نمایش عروسکی حضور دارد، برگزار شد.

در این بازدید که در حاشیه جشنواره نمایش عروسکی برگزار شد، مرضیه سرمشقی و علی ابوالخیریان دو تن از اعضای این گروه نمایشی، ابتدا حاضران را به پشت صحنه این گروه هدایت کردند و توضیحاتی درباره جایگاه قرار گرفتن بازی‌دهندگان و شیوه نورپردازی این گروه ارایه کردند.

سپس حاضران به موزه عروسک‌ها رفتند و از نزدیک با عروسک‌های این گروه نمایشی و نیز شیوه هدایت آنها توسط بازی‌دهندگان آشنا شدند. در این بازدید، اعضای گروه "آران" توضیحاتی درباره شیوه ساخت و ساز عروسک‌ها و استفاده از مواد مختلف مانند گچ، سیلیکون، سیمان و ... برای ساخت و ساز صورت و بدن عروسک، قالب‌گیری عروسک‌ها،طراحی و دوخت لباس‌ها، طراحی و ساخت موی عروسک‌ها و ... ارایه دادند.

در این موزه که در تالار فردوسی دایر است، عروسک‌های گروه تئاتر "آران" که طی 14 سال فعالیت این گروه تئاتری در زمینه اجرای اپراهای عروسکی، ساخته شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

گروه تئاتر "آران" به سرپرستی بهروز غریب‌پور طی 14 سال فعالیت در زمینه اجرای اپراهای عروسکی، آثاری همانند اپرای عروسکی رستم و سهراب، حافظ، سعدی، مولوی، عاشورا، خیام و ... را در تالار فردوسی روی صحنه برده است.

این گروه همچنین اپرای عروسکی "خیام" را امروز و فردا (4 و 5 شهریور ماه) راس ساعت 21 در بخش مهمان ویژه جشنواره نمایش عروسکی تهران ـ مبارک روی صحنه می‌برد.

این نمایش ساعت 21 و به مدت 120 دقیقه اجرا می‌شود.