به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری در حکمی دکتر حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و در نشستی با حضور محمد اله‌یاری‌، مدیر کل دفتر موسیقی حکم دبیری را به اردلان اعطا کرد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم اردلان نوشته است:‌ «نظر به سوابق علمی و تجربیات ارزنده هنری جناب‌عالی و به پیشنهاد مدیر کل محترم دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم به عنوان دبیر شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال،‌ بهره‌گیری از ظرفیت‌های استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته و دبیر ارجمند سابق این جشنواره، ضمن پیش‌بینی برنامه‌های تحولگرایانه برای این رویداد معتبر موسیقایی، در مسیر رشد و شناسایی جوانان مستعد و هنرمند و بالندگی موسیقی ایران عزیز، گام‌های مؤثری بردارید.»

حمیدرضا اردلان مدرس دانشگاه، پژوهشگر و موسیقى‌شناس ضمن تألیف مجموعه‌هاى موسیقى نواحى ایران، مرشدان پرده‌خوان، مقالات هفت دوره نمایش‌هاى آیینى و سنتى، از سه دهه پیش مباحث نظرى در حوزه ماهیت موسیقى مقامى ایران را مطرح کرده که مهم‌ترین آنها نظریه تکرار، دور و زمان است.

اردلان ضمن مشارکت در برگزاری سمینارهاى علمى، طراحى رویدادهاى موسیقى و تئاتر، پرونده بخش موسیقى ثبت جهانى شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقى را براى سازمان یونسکو نوشته و همراه محمدرضا درویشى جزو طراحان جشنوار موسیقى نواحى در چند دوره آغازین بوده است. وی تاکنون چند دوره مشاور دبیر جشنواره موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی نیز حضور داشته است.