به گزارش هنرآنلاین، کمیسیون ملی یونسکو از اهالی موسیقی و نوازندگان دعوت کرده با نواختن موسیقی و هنرنمایی خود در این زمینه، به کادر درمانی و پزشکی که در ایام شیوع کرونا، در قالب جشنواره مجازی "به احترام سپیدجامگان: تیمارگران عشق" ادای احترام کنند.

در متن این فراخوان آمده است:

اهالی موسیقی، گروه‌های نوازندگی و هنرمندان متقاضی برای حضور در جشنواره مجازی "به احترام سپیدجامگان: تیمارگران عشق" می‌توانند با ثبت تصاویر نوازندگی خود و ارسال آن برای کمیسیون ملی یونسکو- ایران، به سربازان سلامت، تیمارگران عشق که با نیایش و ساز و آواز به جنگ با ناامیدی و غم شتافتند ادای احترام کرده و از آنان این‌گونه تقدیر کنند.

نحوه شرکت در جشنواره

۱. هریک از اعضای گروه‌های موسیقایی باید تصویر نوازندگی خود را در قالب یک فایل ویدیویی افقی به ایمیل کمیسیون ملی یونسکو و یا به یکی از پیام‌رسان‌ها به شماره ۰۹۱۰۵۰۳۶۱۴۹ ارسال کند.

۲. باید دقیقاً مشخص باشد تک‌نوازی‌های ارسالی متعلق به کدام گروه موسیقی و کدام موسیقی است به‌نحوی که صدای موسیقی اصلی در تصویر کاملاً واضح و مشخص باشد.

۳.هر گروه می‌بایست فایل صوتی موسیقی مورد نظر را در کنار تصاویر ارسالی هر یک از نوازندگان (حداکثر ۸ تصویر) به ایمیل و یا شماره‌ای که به آن اشاره شد ارسال کنند.

۴.مدت‌زمان این ویدیوها باید حداکثر ۵ دقیقه باشد.

۵. سرپرست گروه نوازندگی در ابتدای ویدیوی ضبط‌شده می‌تواند پیام تقدیر خود از کادر درمانی و پزشکی را بیان کند.

۶. در ابتدای هر ویدئو، نوازنده می‌بایست خود را معرفی کرده و نام ساز خود را ذکر نماید.

۷. ویدئو مربوط به خواننده گروه باید به هر دو صورت افقی و عمودی در قالب ۲ تصویر جداگانه ارسال شود.

۸. تصاویر ضبط‌شده حتماً باید در منزل و نه در فضای باز و ... باشد.

۹. چنانچه گروه موسیقی یا هنرمندان برای حضور در این جشنواره، متقاضی شرکت در بخش رقابتی هستند می‌بایست این مهم را در قالب درخواستی کتبی در کنار ارسال ویدیو، اعلام کنند.

۱۰. کمیسیون ملی یونسکو درنهایت با داوری اساتید موسیقی، به گروه‌های ارسال‌کننده موسیقی، جوایزی را اهدا خواهد کرد.

۱۱. ویدیوهای ارسالی پس از بررسی در فضای مجازی و در اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نشانی unesco_ir_natcom@ منتشر خواهد شد.

۱۲. همچنین ویدیویی که بیشترین استقبال را در میان مخاطبان مجازی در صفحه اینستاگرامی کمیسیون ملی یونسکو- ایران داشته باشد نیز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان می‌توانند پرسش‌های احتمالی خود را در پیام‌رسان به شماره ۰۹۱۰۵۰۳۶۱۴۹ ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار تا اول خرداد سال جاری است.