به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، فاطمه یزدیان رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران درباره برگزاری رویداد مد و لباس که با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: این رویداد تأکیدی بر حرکت اقناعی برای معرفی پوشش‌های در شأن دانشگاه است.

او افزود: فرهنگ‌سازی در حوزه پوشش مناسب برای حضور در جامعه و همچنین پوشش در شأن فضای دانشگاهی، نیازمند قرارگیری طرح‌های متنوع هنرمندان و طراحان با ذوق لباس، پیش روی جامعه است.

به گفته یزدیان، یک کار مشترک بین کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران و همچنین مرکز مطالعات زنان و خانواده شکل گرفته است که در قالب آن نمایشگاهی از پوشش‌های متنوع با بهره بردن از خلاقیت‌ها و ابتکارات طراحان لباس عرضه شده است.

رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه آیا محدودیت زایی درزمینه پوشش دانشجویی در دستور کار دانشگاه تهران قرار دارد، تأکید کرد: برگزاری این نمایشگاه و ارائه محصولات و طرح‌های متنوع، خود نشان‌دهنده این است که محدودیت به معنای یکسان‌سازی پوشش دختران و بانوان دانشگاهی در دستور کار نیست اما این نمایشگاه تأکیدی بر حرکت اقناعی برای معرفی پوشش‌های در شأن دانشگاه است.

یزدیان تأکید کرد: در کنار وجود ضوابط و مقرراتی که درباره پوشش دانشجویی وجود دارد و از سال‌ها قبل وجود داشته است، نیازمند حرکت اقناعی برای رعایت هنجارها هستیم، امیدواریم نمایشگاهی که با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود، بتواند یک گام برای این اقناع باشد.

او همچنین از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه طراحی لباس با حضور اساتید دانشگاهی این حوزه در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران خبر داد.